Hlavní navigace

Vyšla Opera 32. Po letech umí opět synchronizovat hesla

15. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Právě vyšla nová desktopová Opera 32 (stahujte odsud). Norští tvůrci poslední dva roky doplňují funkce, o které své uživatele připravili přechodem na základ Chromium. V aktuální verzi přibyla synchronizace hesel napříč prohlížeči. Tuto funkci přitom dostala už Opera 11.50 z poloviny roku 2011 a vydržela až do poslední „pořádné“ verze 12.16 z června 2013.

Opera 32 už opět umí synchronizovat hesla
Opera 32 už opět umí synchronizovat hesla

Opera 32 kromě hesel umí synchronizovat i záložky, historii, nastavení a otevřené listy. Funkce je nicméně dostupná jen na desktopu. Do prohlížečeů pro chytré telefony a tablety se dostane později. Prý ještě letos.

Další novinkou jsou animovaná témata na pozadí Speed Dialu a reklamní nabídka v anonymním režimu. Opera totiž koupila společnost SurfEasy vyvíjející stejnojmenný VPN tunel pro bezpečné surfování. Bezplatně je možné VPN vyzkoušet na pěti zařízeních a přenést celkem 500 MB dat. Za 3 dolary měsíčně dostanete neomezeně dat pro jedno zařízení a za 5 dolarů pro pět zařízení. Při roční platbě měsíční cena klesne na 2,50 dolaru a 4 dolary. VPN je pro Windows, OS X, Android a iOS.

 

Zdroj: Opera