Hlavní navigace

Vývoj mobilních aplikací, analytika i mobilní návštěvnost jsou témata Mobile Internet Fora

6. 9. 2021

Sdílet

Zdroj: Internet Info
Na jejím 14. ročníku vás i tentokrát čekají aktuální data, nejnovější trendy i veleúspěšné projekty ze světa mobilního internetu. Přijďte si pro​ pořádnou dávku inspirace. Startujeme už 23. září 2021.

Jak zadávat, vyvíjet a následně testovat mobilní aplikace? Jak vypadá mobilní analytika nové generace? Jaké nás čekají právní změny při zpracování dat? Jaká je do budoucna role operátora v celém mobilním ekosystému? Jaká jsou aktuální data mobilní návštěvnosti a kolik peněz se točí v mobilní inzerci? A co lidé​ vlastně chtějí mít ve svém telefonu? Jaký je potenciál fungování chytré komunikace měst s občany, dnes i v nedaleké budoucnosti? Na to a řadu dalších otázek odpoví zářijová konference Mobile Internet Forum.

Program je opravdu nabitý. Ukázka konkrétních témat a přednášejících, které vás čekají:

Jak zadávat, vyvíjet a testovat mobilní aplikace

Dominik Veselý z Ackee představí aktuální trendy ve vývoji mobilních aplikací a na příkladech z praxe vysvětlí, jak je zadávat ať už interně nebo externě, kdy vyvíjet nativně nebo jaké nástroje používat.

O tom, proč se ČSO​B rozhodla vyvíjet své mobilní bankovnictví v kontinuálním dialogu se svými klienty a jaké má tenhle přístup výhody, bude mluvit Lída Hašková v tandemu s UX/UI expertem Ondřejem Strakou z eMan.​

Nová generace mobilní analytiky a vizualizace dat

Jiří Viták ze společnosti Digitální architekti představí mobilní analytiku nové generace, její marketingové využití a vizualizaci dat. Ukáže také základní fungování nástrojů jako Firebase, Google Analytics 4 či Smartlook, které výrazně usnadňují práci s daty.

Raketový růst audio mobilních aplikací

Je audio obsah nový král? V roce 2020 jsme zažili obrovský boom podcastů i fenomén Clubhouse. Vedle tradičního rádia se u nás zabydlely mobilní aplikace s obsahem do ucha na vyžádání. Jakou roli hrají? A jaký mají vliv na chování uživatelů? Na tyto otázky vám odpoví ve své přednášce marketingový konzultant Václava Blahouta.

Chytrá komunikace měst

Mnoho měst pochopilo, že informace ze samosprávy musí přijít za lidmi, nikoliv naopak. To, jak funguje komunikace pomocí aplikace Mobilní rozhlas, a následné vyhodnocování kampaní a využití kontaktů bude od Ondřeje Švrčka z MUNIPOLIS zajisté inspirací i pro komerční využití. Od Romana Sysla uslyšíte, jak mohou data z mobilních aplikací pomáhat zlepšovat proměnu města, veřejné služby nebo dokonce infrastrukturu pomocí platformy Bolt.

Trh mobilních operátorů, mobilní návštěvnost a inzerce

Koronavirová krize nám pořádně vychýlila statistiky, co se týče konzumace internetu, konkrétního obsahu i množství času stráveného on-line. Jsme teď na cest​ě zpět? To, jak vypadá nový normál z pohledu mobilní návštěvnosti a mobilní inzerce, vám​ na konkrétních datech ukáží Tereza Tůmová a Petr Kolář ze Sdružení pro internetový rozvoj v České republice.

A to rozhodně není všechno. Podíváme se na právní změny roku 2021 pro práci s daty, i jak to vypadá s novou evropskou úpravou digitálních dat (ePrivacy) a praxí ohledně cookies. Představíme mobilní aplikaci Digital Green Passport, která by měla usnadnit cestování po Evropě, mobilní aplikaci Záchranka, i průběh vývoje úspěšné retailové aplikace Moje Makro. Dozvíte se, co s sebou vlastně nese vývoj licencovaného softwaru.

WT100

Za každou novou mobilní aplikací je nápad. A za každým takovým nápadem je inspirace. Přijďte ji načerpat do pražského hotelu Jalta, už 23. září 2021. Kompletní program konference Mobile Internet Forum naleznete na stránkách TUESDAY.cz, kde se můžete pohodlně zaregistrovat.

2021 09 02 MIF mailing 560x10961630586587331Generálním partnerem konference je společnost eMan, mediálními partnery akce jsou Cnews.cz, SMARTmania.czMobilenet.cz, Dotekomanie.cz, Jablíčkář.cz a Letem světem Applem, produktovým partnerem EasyEvent. Organizátorem jsou server Lupa.cz a TUESDAY Business Network, produkci zajišťuje Internet Info.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku