Hlavní navigace

Vývojáři hry Fruit Ninja nutí uživatele Windows Phone 8, aby znovu zaplatili

5. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Přinejlepším v šedé zóně se ocitlo studio Halfbrick, které vyprodukovalo populární titul Fruit Ninja. Ten již vyšel na všech myslitelných platformách, včetně mrtvého Symbianu nebo Bady. Nepříjemného překvapení se nicméně dočkali majitelé dlaždicových telefonů. Jak si všiml jeden z uživatelů Windows Phone 8, aby si hru mohl nainstalovat, musel by za ni znovu zaplatit. Což je divné, když ji dříve zakoupil. Lehkým průzkumem zjistil, že aplikace se najednou tváří, že je k dipozici pouze pro Windows Phone 7.

Stalo se to, že vývojáři původní verzi degradovali a ponechali kompatibilitu pouze se staršími telefony, zatímco do Windows Phone Store nahráli novější verzi aplikace, určenou pouze pro Windows Phone 8. I kdybyste si Fruit Ninju třeba před čtvrt rokem pořídili pro telefon s mobilními Osmičkami, k aplikaci byste ztratili přístup. Halfbrick si tímto vynutil, aby mu uživatelé znovu zaplatili. Předpokládáme, že tím chtěl donutit především ty, kdož si aplikaci koupili (za 2,99 dolaru) v dobách Windows Phone 7.

 

Ze stávajících uživatelů již vývojáři nic nemají, pokud se např. neuchýlí k zabudování mikrotransakcí. Je ale podobný přístup fér? Budeme za stejnou, potažmo lehce vylepšenou aplikaci, platit pokaždé, když vyjde novější verze operačního systému? Podle serveru WMPoweruser Halfbrick ke zveřejnění nové aplikace nemusel přistupovat. Windows Phone Store totiž dovoluje spravovat více verzí pro různé verze platformy.

To naznačuje jasný záměr. Studio chtělo posílit prodeje. Aplikace pro Windows Phone 7 teď stojí 21 Kč, což platí rovněž pro edici určenou Windows Phone 8. Jaký je váš názor na podobný přístup k uživateli? Zaplatili byste za aplikaci znovu?

MMF23

Zaplatíte za hru podruhé?
Zaplatíte za hru podruhé?

Zdroj: WMPoweruser.com

Byl pro vás článek přínosný?