Hlavní navigace

Western Digital představil nové produkty. Na SSD si počkáme

21. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Western Digital se jako hlavní výrobce pevných disků snaží svými produkty přetlačit konkurenční cloudové služby typu Dropbox. Na poslední tiskové konferenci proto představil několik novinek a shrnul své aktuální portfolio. Nového toho ovšem příliš není.

Celkem nabízí pět typů pevných disků rozdělených barevným označením. Pro běžného uživatele jsou nejrelevantější WD Blue a WD Red, přičemž když budete i do počítačů používat WD Red, nic tím nezkazíte.

Jako konkurence cloudu nabízí kromě externích disků hlavně NASy pod označením My Cloud. Základem je úložiště dat doma, ke kterému ale lze přistupovat z internetu i přímo ze smartphonů přes aplikaci.

Výhodou je velká kapacita, nevýhodou (pro tuto činnost) stále ještě pomalý internet. Ideální je podle nás obě služby (NAS i cloud) vhodně kombinovat.


 

WD prosazuje NASy jako vhodnější místo pro zálohování. Pokud jde o citlivá data či velké objemy dat (záloha systému), dáváme mu za pravdu. Nicméně pokud o data určitě nechcete přijít, kromě NASu je cloud jako sekundární úložiště více než vhodné. I na NAS od WD lze nainstalovat aplikaci pro Dropbox.

 

WD představilo novou generaci NASu My Cloud Mirror (Gen 2), která má o něco rychlejší procesor (1,33 GHz proti 1,2 GHz), pro firmy je zde pak spíše řada Expert a Bussiness.

 

Ta nejdůležitější zpráva, tedy informace o akvizici SanDisku a chystaných SSD pod vlastní značkou, přitom nezazněla. SSD od WD jsou stále ve hvězdách, nicméně hybridní pokusy typu WD Black2 Dual Drive se zřejmě již opakovat nebudou.