Hlavní navigace

WhatsApp umožní odstraňovat či upravovat odeslané zprávy. Usnadní i setkávání s přáteli

1. 2. 2017

Sdílet

Zdroj: Redakce
Odeslali jste někomu zprávu, která byla nevhodně formulovaná? Budete ji moct stáhnout, ale jen za velmi specifické podmínky – daná osoba si zprávu ještě nepřečetla. Vracet se zpátky v čase by přece nebylo férové.

Kromě toho, že se také ve WhatsAppu dočkáme funkce pro zveřejňování dočasných příspěvků, které si mohou vaše kontakty prohlédnout během 24 hodin dlouhého okna, chystá Facebook pro populární komunikátor dalších novinky. Konkrétně by se podle deníku The Telegraph ve WhatsAppu měly objevily dvě funkce spojené s odeslanými zprávami.

1.

První umožní odvolat odeslanou zprávu, což znamená, že bude odstraněna nejen z vašeho, ale také ze vzdáleného zařízení. Pokud si protistrana zprávu ještě nepřečetla, ani se nedozví, že jste jí psali. Odstranění ze zařízení příjemce či příjemkyně nicméně nebude možné, pokud si daná osoba již zprávu přečetla.

2.

Druhou podobně zaměřenou novinkou se stane editace již odeslaných zpráv. Nemusíte se ale bát, že by bylo možné upravovat všechny zprávy, což by mohlo zásadně narušit způsoby, jakými spolu komunikujeme. Editace bude opět povolena jen u nepřečtených zpráv.

3.

Chystá se také nástroj pro snazší koordinaci setkání s přáteli. Vaše kontakty budou upozorněny na to, že se někde nacházíte. Stačí pak napsat zprávu a domluvit setkání. To mi připomíná mj. dávný pokus Googlu jménem Latitude. Ve WhatsApp budete určovat frekvenci aktualizace polohy. Ve skupinovém chatu se vaše aktuální poloha může objevovat každou minutu, případně jednou za dvě či pět minut.

WhatsApp nám umožní sdílet polohu také pravidelně pro skupinu lidí (Ilustrační foto) WhatsApp nám umožní sdílet polohu také pravidelně pro skupinu lidí (Ilustrační foto)

Testovací verze WhatsAppu nabízí i další novinky. Lze odpovídat na stavové zprávy nebo ohlašovat spam zatřesením telefonem, když nacházíte v konverzaci. Všechny uvedené funkce jsou zatím k dispozici v betaverzích klientů, ale měly by se v dohledné době přesunout do stabilní větvě WhatsAppu. Aspoň pokud se Facebook nerozhodne, že šel špatnou cestou.