Hlavní navigace

Windows 8 zaznamenala tři miliony stažení, Windows 7 prodala 500 milionů licencí

13. 12. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

O tom, že jsou sedmičky veleúspěšným produktem, nelze pochybovat. Staly se nejrychleji prodávaným operačním systémem v historii a prodejní čísla svědčí o nadšení uživatelů. Při nedávném odhalování informací o Windows Store redmondský gigant také zveřejnil informaci o tom, že se dosud prodalo 500 milionů licencí. Fenomenálního čísla Microsoft dosáhl po pouhých dvou letech Windows 7 na trhu. Slušná práce, co říkáte?

Je otázka, jak budou spokojení (a mnohdy čerství) majitelé pospíchat s upgradem na Windows 8. Ta se na trh dostanou zhruba po třech letech od svého předchůdce. Analytici se bojí, že uživatelé počítačů nebudou mít k přechodu moc důvodů, částečně proto, že se nová „okna“ zaměřují především na přenosná dotyková zařízení.

Tip: Analytik: Windows 8 uživatele počítačů nezaujmou, na trh s tablety přijdou příliš pozdě

Prozatím se zdá, že je o osmičky zájem poměrně velký. V tuto chvíli se všichni zajímají, co se na ně chystá. Zájem ve finále může podstatně opadnou, samozřejmě vše rozhodnou prodejní čísla. Zářijový Developer Preview si ale stáhly tři miliony lidí. Tedy, ono jich technicky vzato bude asi méně, někdo si volně dostupná Windows určitě stáhl vícekrát (nebo Microsoft tyto případy vyloučil?). Čerstvě uveřejněné číslo, upřímně, příliš respektu nebudí, po čtvrt roce bych čekal zájem větší.

MM_AI

Zvlášť, když vezmu v potaz, kolik po světě běhá uživatelů Windows a vývojářů aplikací. A to byl první půl milion dosažen v prvním dnu. Malé číslíčko doprovází mnohem větší numero, které odhaduje, že existuje asi 1,25 miliardy počítačů. V příštích dvanácti měsících se má prodat odhadem dalších 400 milionů strojů postavených na architektuře x86. Uvidíme, jak velký zájem vzbudí beta Windows 8.

Zdroj: Softpedia | WinRumors

Byl pro vás článek přínosný?