Hlavní navigace

Windows Blue zlepší uživatelský zážitek. Možná je v přípravě i dotekový Excel

18. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

V minulém týdnu jsme věštili budoucnost z inzerátů. Microsoft hledá nové zaměstnance a jako obvykle nám popisky napověděly, jaké produkty firma plánuje. Další inzeráty nám potvrdily, že Windows Blue nebudou jen balíčkem vylepšení pro stávající Windows 8. Uživatel @h0x0d na Twitteru zveřejnil snímek, kde Microsoft hledá někoho, kdo by dohlížel nad vývojem nové generace Excelu pro Windows Phone. Vlastně, aplikace bude určena pro „Windows Phone Blue“.

Tímto se potvrdilo, že Blue představuje vlnu několika oživených produktů. Projekt se zdaleka netýká jen plnohodnotných desktopových Windows. Zajímavé je, že inzerát hovoří o Excelu MX.

Pro Windows 8 dosud vznikly pouze dvě plnokrevné dotekové aplikace, učené pro rozhraní Metro, které by nesly značku Office. Pojmenovány byly jako OneNote MX a Lync MX, později přídomky ztratily. Ono „MX“ každopádně signalizuje, že se jedná o plně dotekovou aplikaci. Připravuje Microsoft rovněž Excel pro Metro? Kdypak se ho dočkáme? Jeden ze zaměstnanců dříve potvrdil, že se dotekových Office dočkáme, ale až za dlouho. Což inzerát ani v nejmenším nevyvrací.

Předchozí zpráva: Aplikace pro Windows poběží ve Windows Phone. Unifikace bude pokračovat

Druhý nový inzerát zmiňuje Windows Blue. Tentokrát jasně prozrazuje, že se bude pracovat na zlepšení uživatelského zážitku Windows a stavět na tom, co už firma má. Nejde o to, že se bude lehce upravovat prostředí, zlepšit by se měly mechanismy ovládání a principy. Microsoft by konečně mohl upravit některé věci ke spokojenosti uživatelů. Možná se dočkáme nápovědy, jak počítač s Osmičkami vlastně ovládat. Jsme hodně zvědaví, s čím se redmondský gigant nakonec vytasí. (Jistí jsme si pouze tím, že viditelné tlačítko Start se z důchodu nevrátí.)

 

MM_AI

Současně se potvrzuje, že Blue nebude žádným obyčejným Service Packem. Microsoft pouze zrychluje vývoj, takže bude stále větší část své produktové řady, kam spadají Windows, Windows Server, Windows Phone, SkyDrive nebo Outlook.com, oživovat v kratším cyklu. Zásadních novinek se tak dočkáme zhruba jednou do roka. Před pár dny jsme v souvislosti s Blue psali o tom, že se Microsoft zřejmě pokusí sjednotit rozhraní pro aplikace, aby mohly běžet jak ve Windows 8, tak ve Windows Phone.

Zdroj: @h0x0d via ZDNet

Byl pro vás článek přínosný?