Hlavní navigace

Windows Store již obsahuje přes 45 000 aplikací, v Česku pak přes 26 000

5. 3. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Na konci ledna jsme vás informovali o tom, kolik aplikací přibylo do Windows Store. V lednu vývojáři nepracovali jako pilné včelky, neboť do katalogu přidali jen kolem čtyř tisíc aplikací. Za poslední měsíc se mohou pochlubit zhruba stejným počtem novinek. Microsoft oficiálně statistická data nezveřejňuje, musíme si proto vystačit s tím, co nám přinese neoficiální počítadlo MetroStore Scanner. Podle něj se ke 4. březnu ve Windows Store nacházelo 45 162 aplikací. V uplynulém měsíci se nových kousků objevilo jen o něco málo více než v lednu.

Vývoj počtu aplikací ve Windows Store
Vývoj počtu aplikací ve Windows Store | Zdroj: MetroStore Scanner

Poměrně pomalý nástup dotekových aplikací vzbuzuje obavy. Na celkovém počtu zase tolik nesejde, pokud platforma obsahuje všechny důležité aplikace. V dlaždicovém obchodě jich ale hodně chybí, mj. nemá na své straně naprosto nezbytný Facebook nebo Twitter. Tímto tempem bychom se překonání hranice 50 000 kusů mohli dočkat začátkem dubna. Brány Windows Store se oficiálně otevřely 26. října – v tento den vstoupila Windows 8 na trh.

 

Ve Spojených státech mají nyní k dispozici kolem 30 000 aplikací. A co Česká republika? Provedli jsme měření a ve srovnání s lednem, kdy jsme napočítali zhruba 23 000 programů, se nám katalog rozrostl na 26 582 kusů. Jako vždy nás nejvíce zaplavily hry, rostly však úplně všechny kategorie, byť některé minimálně. Nejslabším článkem je Státní správa, obsahující pouhých 87 aplikací.

Český Windows Store

Zdroj: MetroStore Scanner via Neowin