Hlavní navigace

Windows Store stojí před hranicí 40 000 aplikací. Leden byl na novinky chudý

28. 1. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Po dalších skoro třiceti dnech se podíváme na to, jaký vývoj zaznamenal digitální katalog aplikací od Microsoftu. Windows Store neposiluje tak, jak by si Redmondští představovali. Naopak, aplikace přibývají v menších počtech než dříve. Na konci loňského roku bylo napočítáno celkem přes 35 000 kusů. Z nich bylo v České republice dostupných asi 20 000. O měsíc později hlásí Windows Store takřka 40 000 aplikací. A to rozhodně není nárůst, jaký byste za další měsíc provozu očekávali. Majitelů Windows 8/RT mezitím přibývá poněkud silnějším tempem.

Předchozí měření: Další milník byl překonán: Windows Store obsahuje přes 35 tisíc aplikací

Windows Store obsahuje skoro 40 000 aplikací
Windows Store obsahuje skoro 40 000 aplikací | Zdroj: MetroStore Scanner

Jen v prosinci do katalogu dorazilo skoro 10 000 novinek. Co zavinilo snížení počtů nových kousků, nevíme přesně. Možná se Microsoftu podařilo snížit příjem nekvalitních a duplicitních aplikací, protože ty tvořily podstatnou část obchodu, o níž ovšem nikdo nestojí. Nejvýraznější nárůst byl zaznamenán dne 3. ledna, kdy se ve Windows Store objevilo 546 novinek a 338 aktualizovaných programů. Buď jak buď, hranice 40 000 aplikací bude v nejbližších dnech pokořena. Vývoj můžete sledovat na webu MetroStore Scanner.

 

Ani v Česku jsme proto nezaznamenali zrovna obdivuhodný nárůst. Za poslední měsíc, resp. za poslední měření, se počet aplikací zvedl z 20 087 na 23 070. Opět se nejvíce rozrostla sekce s hrami. Uvidíme, jak se bude poněkud rozpačitý rozjezd platformy vyvíjet dále.

 Stav českého Windows Store

Zdroj: MetroStore Scanner via Neowin