Hlavní navigace

Česká meteomapa Windy chce vytvořit největší síť veřejných webkamer

10. 12. 2019

Sdílet

Lukačovičova meteoslužba Windy letos významně posílila. Od jara zpracovala nejpokročilejší mapu znečištění, později přidala satelitní snímky oblačnosti a nejčerstvější novinkou je celosvětová databáze webkamer. Zástupci Windy se setkali s Jörgem Eugsterem, zakladatelem populárních služeb webcams.travel a lookr.com, a oba projekty sloučili a původní adresy přesměrovali pod Windy.

To teď na mapě ukazuje tisíce webkamer z různých koutů světa a obsahuje také archiv, takže se návštěvníci mohou podívat na stejné místo před týdnem, měsícem či několika lety. Kamery nejlépe ilustrují, jaké je venku počasí, takže spojení s Windy dává dobrý smysl.

My ve Windy jsme odhodláni poskytovat lepší a lepší služby pro lidi jako já. Pilotům, kiterům, dobrodruhům, horolezcům a všem dalším duším, které jsou raději venku než zavřené v obchodních domech. Ale nejen to. Ve Windy si myslíme, že sledování venkovních webkamer před vaším dobrodružstvím, například přes cestou malým letadlem, může výrazně zvýšit vaši bezpečnost,“ říká sám Ivo Lukačovič, zakladatel Seznamu a nadšený pilot.

Windy umožňuje přidávat další veřejné webkamery a naopak obsahuje i API, které dovoluje aplikacím a stránkám třetích stran využívat engine a archiv Windy pro vlastní účely. K dispozici je omezenější bezplatná verze s reklamou a dvě placené varianty, které nemají reklamy, mají vyšší rozlišení videa a lepší možnosti přizpůsobení.

Zdroj: Windy