Hlavní navigace

WSJ: Letošní iPhone bude nudný. Větší změny přinese Apple až příští rok

23. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

List Wall Street Journal na základě svých zdrojů tvrdí, že Apple mění vývojový cyklus iPhonů z dvouletého na tříletý. Než vyjde nová generace velkými změnami, přijdou vždy dvě menší aktualizace. Doteď byla jedna označovaná jako S.

3D Touch

Změněný cyklus postihne už stávající generaci. Podle WSJ přinese letošní iPhone stejný design, jako měl iPhone 6 a 6S. Hlavní změnou bude odstranění 3,5mm sluchátkového konektoru. Modernější čipset pak zcela určitě přinese výkonnostní nárůst.

 

Evan Blass z Evleaks získal vlastní zdroj (byť anonymní a neověřitelný), který tvrdí, že letošní model se proto nebude jmenovat iPhone 7, ale 6něco. Potvrzuje také chybějící jack. Od začátku roku se v souvislosti s touto změnou mluví také o voděodolném těle, to však Blassův zdroje nezmiňuje.

Mluví ale o tom, že název iPhone 7 si Apple nechá na příští rok k 10. výročí od uvedení prvního iPhonu. Ten už by měl přinést větší změny. Cupertinská společnost údajně použije OLED displej s tenkými rámečky a integrovanou čtečkou otisků. Kromě toho se vrátí skleněná záda, která Apple naposledy použil u iPhonu 4S.

Zdroj: Venture Beat