Hlavní navigace

Xbox 720 s grafikou „jako Avatar“

20. 7. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Neal Robison, vedoucí developer relations týmu u AMD, prozradil oficiálnímu Xbox magazínu, jak si představuje nástupce konzole Xbox 360 (kterou média spekulativně označují jako Xbox 720, ač vůbec není jasné, jak se konzole vlastně bude jmenovat).

Hry prý budou mít grafiku jako z filmu Avatar – obecněji řečeno, grafika se velmi přiblíží dnešním CGI filmům a lze usuzovat i na velký význam stereoskopického zobrazení. Pokroků se prý dočkáme i v oblastech herní fyziky a umělé inteligence.

Vzhledem k tomu, kdo je autorem výroků o novém Xboxu, je téměř jisté, že AMD bude dodavatelem grafického akcelerátoru pro novou konzoli, stejně jako v případě Xboxu 360. Podle nedávných neověřených zpráv mělo AMD šanci dodávat GPU i pro příští Playstation. Avšak podle rozzuřených reakcí zástupců Nvidie, kteří bohužel nemohli nic sdělit oficiálně, lze předpokládat, že firma z Kalifornie pozice v konzolích opustit nehodlá.

Navzdory rozmachu online distribučních služeb jako Steam od Valve či Origin od EA bude prý next-gen Xbox vybaven optickou mechanikou a hry budou vycházet na blyštivých kotoučích. Microsoft totiž prý nechce znevýhodnit svou konzoli na trzích, kde rychlý přístup k internetu není mezi hráči samozřejmostí. Dovolil bych si ale tip, že optická mechanika může z pozdějších a/nebo levnějších variant zmizet.

MMF23

Specifikace Xboxu 720 ještě nejsou vytesány do kamene – naopak prý zatím existuje spíše konceptuální představa o jeho schopnostech. Velcí vydavatelé her totiž údajně tlačí na Microsoft, aby vydání odložil na co nejpozději. Investovali totiž hodně peněz a úsilí, aby zjistili, co všechno (letos již šest let starý) Xbox 360 dokáže – a teprve nyní jeho potenciál dokáží plně využít. A tak zatímco v této generaci je Xbox 360 nejstarší (Playstation 3 a Wii vyšly o rok později), Xbox 720 by mohl být vydán až v roce 2014, dva roky po Playstationu 4 a Wii U.

Zdroj: X-bit labs

Byl pro vás článek přínosný?