Hlavní navigace

Xiaomi má první OLED televizor. 120Hz panel zaujme hráče

2. 7. 2020

Sdílet

Zdroj: Xiaomi
Xiaomi vyrábí televizory a je v tom celkem úspěšné. Ač to tak podle českých obchodů nevypadá, Xiaomi je jejich pátým největším výrobcem. Nyní představil svou první OLED TV a první high-end značky.

Řadu OLED televizorů nazval Master Series a jako první přišel model Mi TV Lux s 65" úhlopříčkou. Panel má typické rozlišení 4K, ale 120Hz obnovovací frekvenci, používá 10bitové barvy a pokrývá 98,5 % barevného gamutu DCI-P3.

Podporuje všechny standardy HDR (Dolby Vision, HDR10, HDR10+ a HLG) a interní reproduktor podporuje pětikanálové Dolby Atmos (celkem s devíti reproduktory). O obraz se stará procesor MPU 9650.

Trojice HDMI se může zdát málo, ale stejný počet má u svých televizorů i TCL. Jeden port je typu 2.1, tedy vhodný i na 4K ve 120 Hz. Podporuje i zpětný audio kanál eARC. Díky variabilnímu režimu umí měnit obnovovací frekvenci mezi 40 a 120 Hz.

Televizor díky tomu zřejmě nejvíce zaujme hráče. V herním režimu (kde jsou vypnutá veškerá vylepšení obrazu) navíc slibuje zpoždění do 1 ms. Smart TV má Xiaomi vlastní a pohání jej procesor od MediaTeku. Android TV by ale teoreticky mohl být v distribuci pro západní trhy.

MM_AI

V Číně se tento televizor nyní prodává se zaváděcí slevou za cenu okolo 44 000 Kč a prodej v Evropě je nejistý. Cenová pecka to úplně není, OLED v 65" za podobnou cenu nabízí třeba i LG.

zdroj: Xiaomi, Engadget

Byl pro vás článek přínosný?