Hlavní navigace

Tenhle hloupý telefon bychom uvítali i u nás. Kariéru mu pomůže rozjet Xiaomi

Sdílet

Zdroj: Redakce

Qin AI Phone je telefon, který se pokouší o štěstí a přízeň fanoušků v čínské crowdfundingové kampani pořádané Xiaomi. Vzdáleně připomíná například Nokii 225, ale oproti čtyři roky starému finskému modelu přináší modernější výbavu.

Mobil má rovněž 2,8" displej s rozlišením 240 × 320 px, klávesnice pod ním vypadá na obrázcích velmi dobře, maximálně totiž využívá volný prostor. Čím je však telefon zajímavý, je podpora sítí LTE nebo Wi-Fi. Má také GPS, infraport pro ovládání spotřebičů a nabíjí se oboustranným konektorem USB-C, což u hloupého mobilu vidíme prvně. Co naopak nevidíme vůbec, jsou foťáky. V nových tlačítkových Nokiích jsou stejně naprosto nepoužitelné.

Xiaomi Qin AI Phone Qin AI Phone

Qin AI Phone je dualSIM, sekundární slot se dělí o místo s microSD kartou. Telefon obsahuje dvoujádrový procesor ARM Cortex-A53 (1,3 GHz), 256 MB RAM a 512 MB na flashovém úložišti. Uvnitř běží na Androidu postavený Mocor 5 OS. S 1480mAh akumulátorem prý telefon vydrží až 15 hodin hovoru nebo 17 dnů v pohotovosti. K dispozici bude i osekanější verze s procesorem Cortex-A7, 8 MB RAM a 16 MB flash paměti, ta bude podporovat jen 2G sítě (a je bez Wi-Fi i GPS) a běží na úsporném Nucleus OS.

Cena? Qin AI Phone 2G stojí jen 199 juanů (650 Kč), 4G pak 299 juanů (970 Kč). Do Česka se zcela určitě nepodívá, ale z čínských e-shopů by se k nám mohl neoficiálně dostat. Problémem však bude chybějící lokalizace a zřejmě i nekompatibilita s českým LTE.