Hlavní navigace

Xigmatek Eris: zajímavá Mini-ITX skříň pro HTPC s hezkým designem

4. 11. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Skříň Eris od společnosti Xigmatek je vyrobena z plechu (SECC) a dosahuje poměrně kompaktních rozměrů 355 × 225 × 180 mm (d × š × v). Podporuje sice výhradně základní desky formátu Mini-ITX, ale pro grafickou kartu nabízí rovných 300 mm prostoru. Možnou nevýhodou však může být maximální výška chladiče, která nesmí překročit 140 mm.

Interiér Eris nabízí střízlivé možnosti. Kromě zdroje formátu ATX nebo EPS zde můžete osadit jednu 5,25 mechaniku a jeden 3,5 disk. Obě pozice jsou pak kompatibilní s 3,5 i 2,5 disky. Chlazení skříně zajišťuje jeden 80mm ventilátor umístěný na zadním panelu, který poskytuje dvě rozšiřující pozice pro karty. Skříň ještě nabízí dvě 120mm pozice na horním panelu.

 

I/O panel se nachází na boku skříně a nabízí dvojici USB 3.0 konektorů a dva audio porty. Xigmatek zatím nezveřejnil dostupnost a ani cenu této zajímavé skříně. Vnější design skříně je dle mého názoru velmi povedený, avšak vnitřní uspořádání není zcela ideální a vzhledem k relativně velké délce mohlo být vyřešeno poněkud lépe. Kupříkladu množství perforací sice do skříně přivede dostatek čerstvého vzduchu, avšak absence prachových filtrů zřejmě případné zájemce příliš nepotěší.

Zdroj: Xigmatek