Hlavní navigace

Yahoo upozornilo na výpadek Gmailu, uživatelé mu to vrátili i s úroky

27. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Výpadek služby Gmail jste možná zpozorovali i vy. My tedy ano. Neuniklo to ani jednomu z největších konkurentů. Yahoo, které vede Marissa Mayer, bývalá kmenová členka Googlu, na Twitteru na událost upozornilo. Přiložilo i obrázek dokazující, že Gmail postihl výpadek. Docela nevinný příspěvek „Gmail is temporarily unavailable“ avšak převálcovala vlna negativních reakcí.

Tip: Vinou bizarní chyby na Googlu dostával jeden uživatel tisíce e‑mailů denně

Jako kdyby firma zapomněla, co se stalo v prosinci. Zatímco Google se s chybou vypořádal velmi rychle, na konci loňského roku byli někteří uživatelé Yahoo bez přístupu k e‑mailu dokonce několik dní. Nevyplatí se upozorňovat na slabinu konkurence, kterou mají všichni. Ani vzácným výpadkům se nelze vyhnout. Proto se na hlavu Yahoo na Twitteru slétla kritika ze všech stran. Společnost se později omluvila a původní příspěvek odstranila.

 

Vlastních problémů má skutečně dost. Podle příspěvku na webu Telecon NZ se uživatelé e‑mailu od Yahoo dokonce nachází v ohrožení. Došlo k blíže nespecifikovanému útoku a úspěšnému průniku do služby Yahoo!Xtra, kterou firma provozuje na Novém Zélandu. Kompromitované účty budou zablokovány, dokud neresetujete heslo. Na nejtrefnější reakce na zprávu na Twitteru se podívejte sami:

A co víc, zdá se, že v tuto chvíli mají někteří uživatelé e-mailu od Yahoo rovněž potíže s přístupem do schránky:

Zdroj: Mashable via Neowin