Hlavní navigace

YouTube dohání Facebook a Twitter. Na mobilu dovolí živě streamovat video

26. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Je duben 2011 a Google spouští YouTube Live. Nejdříve jeho partneři a později kdokoliv mohli živě streamovat video do celého světa. Potřebovali k tomu ale počítač s připojenou (web)kamerou. Sám Google říká, že nabídl živý streaming dřív, než to bylo cool. Ještě téhož roku mohli diváci sledovat britskou královskou svatbu, o rok později pak seskok Felixe Baumgartnera z výšky 39 km, který prý viděla šestina internetu.

Mobilní YouTube dovolí živě streamovat video
Mobilní YouTube dovolí živě streamovat video

Jenže pětiletá vazba na počítač brzdila Google od rozvoje nového trhu a stihla vedle něj vyrůst konkurence, která dovolila každému vytvořit vlastní „televizi“ přímo z mobilu či tabletu. Dnes to již podporuje Facebook, díky akvizici Periscopu nepřímo i Twitter.

 

Google se přidá v nejbližších týdnech. Živý streaming zapeče přímo do aplikace YouTube pro Android a iOS, nebude k tomu vytvářet zvláštní software. Protože jde o stejnou infrastrukturu, jako má YouTube, není třeba vytvářet nové účty (platí pro tvůrce i fanoušky), vysílání se bude archivovat v „nekonečném“ úložišti, kde také půjde snadno zpětně dohledat. Z publikovaných screenshotů víme, že stream může být soukromý i veřejný, s chatem i bez a odběratelé mohou dostat notifikaci, že jejich oblíbený kanál chystá živý přenos.

Zdroj: Google