Hlavní navigace

YouTube vymyslel neprůstřelný způsob, jak vám zabrání blokovat jeho reklamy

Sdílet

Zdroj: Cnews (s využitím DALL-E)
Ve snaze obejít zlé blokátory reklam přišel Google s dalším nápadem, jak na to. Namísto vkládání reklamy na straně uživatele vkládá reklamu už ve svých serverech.

Google už nějaký čas otevřeně bojuje proti všemožným utilitám, které dokáží blokovat reklamy primárně u videí na YouTube. Tato videoslužba nyní přišla s dalším nápadem na obejití všemožných blokátorů reklam.

Namísto vkládání reklamy do videa na straně klienta (například smartphone) nyní společnost vkládá reklamu do videa ještě předtím, než vůbec dorazí k uživateli. Tato novinka má ztížit detekci a blokování reklamy různým blokátorům, jelikož video s reklamou nyní dorazí k uživateli jako jeden kus (doposud reklama s videem přišla odděleně).

KL24

Blokujete reklamy na YouTube?

Mluvčí společnosti Google k tomuto pro Techcrunch řekl: „Zlepšujeme svůj výkon a spolehlivost při poskytování organického obsahu i reklamního videoobsahu s aktualizací, která může mít za následek neoptimální zážitek ze sledování pro diváky s nainstalovanými blokátory reklam.“

Následně Google zopakoval svůj postoj, že blokátory reklam porušují podmínky služby YouTube, a pokud diváci chtějí ten nejlepší možný zážitek, měli by se zaregistrovat do služby YouTube Premium.

YouTube pokračuje v boji proti AdBlockům blokováním aplikací třetích stran na telefonech Přečtěte si také:

YouTube pokračuje v boji proti AdBlockům blokováním aplikací třetích stran na telefonech

Byl pro vás článek přínosný?