Hlavní navigace

YouTube na webu změní vzhled a dostane nové funkce

8. 11. 2019

Sdílet

V nadcházejících dnech a týdnech dostane YouTube několik novinek. Webová verze pro počítače a aplikace pro iPady a tablety s Androidem projde modernizací domovské stránky. Ta nabídne větší náhledy videí, zachová delší nadpisy a najde se místo i pro ikonku kanálu pro snadnější identifikaci. Výsledkem samozřejmě bude to, že na jedné stránce bude odkazovaných videí méně než dřív.

Na počítačích bude možné přímo z náhledů (ikonka pod hodinami) přidávat videa do fronty, takže se automaticky spustí po přehrání toho stávajícího. Fronta je pouze dočasná, se zavřením okna prohlížeče se promaže. Kdo chce trvalý seznam videí „na potom“, ten musí využít stávající funkci Přehrát později.

TIP: YouTube i Google Mapy budou zapomínat, co jste viděli a hledali

YouTube navíc uživatelům svěří lepší kontrolu nad nabízenými videi na hlavní stránce. V kontextové nabídce (tři tečky pod náhledem) přibyde volba Nedoporučovat kanál. Tím se zbavíte otravných youtuberů a služba místo nich na základě vašich odběrů a dříve zhlédnutých videí doporučí jiný obsah. Tato funkce je již dostupná v mobilních aplikacích, teď zamíří i na web. „Zakázané“ kanály zmizí jen z hlavní stránky, ale ve vyhledávání nebo trendech zůstanou.

V budoucnu bude doporučování videí fungovat i na základě ručně vybraných témat, která si uživatel zvolí.

Zdroj: Google