Hlavní navigace

Zalman bude vyrábět Radeony

9. 12. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jihokorejskou společnost Zalman má většina z nás zafixovanou nejspíš coby výrobce chladičů. Občas ale zabrousí i jinam a zkusí produkty, které do portfolia tolik nezapadají – ať už to jsou SSD, stereoskopické 3D monitory nebo „myš“ FPS Gun, která se drží podobně jako rukojeť pistole.

Směr, kterým se vydal při dalším rozšíření portfolia ale asi leckoho překvapí – společnosti oznámila, že hodlá 13. prosince vstoupit se svými produkty na trh grafických karet.

Do nabídky zařadila trojici Radeonů střední a vyšší střední třídy – modely Zalman HD6870-H, Zalman HD 6850-H a Zalman HD 6770-H. Možná byste hádali, že známý výrobce chladičů karty s nereferenčním chlazením trochu popožene, Zalman se ale bohužel drží při zemi. Všechny modely běží na referenčních taktech.

Ani další výčet vlastností není ničím neobvyklý:

Uváděné ceny karet jsou lehce nadprůměrné, nejvýkonnější model HD 6870 by se měl prodávat za 190 dolarů (u nás by to znamenalo cca 4500 Kč s daní), HD 6850 za 168 dolarů (u nás asi 3900 Kč) a HD 6770 za 124 USD (v přepočtu asi 2900 Kč s DPH).

KL hlasovani

Uvidíme, co se z toho do budoucna vyklube a jestli Zalman rozšíří nabídku i o další modely, nebo je za tím především snaha o zvýšení prodejů vlastních chladičů, které už nejspíš nejdou na odbyt tak jako kdysi.

Zdroj: Overclockers.ua

Byl pro vás článek přínosný?