Hlavní navigace

Zamykání otáčení displeje nebo synchronizace SMS – nové funkce pro WP8 GDR3?

19. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Full HD rozlišení nebo podpora čtyřjádrových procesorů ve Windows Phone 8 GDR3 je již poněkud ohraná písnička. O těchto funkcích se zvěsti začaly šířit již před několika měsíci. Nabídne ale třetí balíček s novinkami pro mobilní Osmičky jiné novinky? Zřejmě ano, ačkoli v tuto chvíli nejspíš ani sám Microsoft zcela netuší, kolik jich stihne dokončit. Pokud ale máme věřit zdroji serveru The Verge a příspěvku na Reddit, můžeme se těšit na docela důležitá vylepšení.

Tip: Šéf vývoje Windows Phone uklidňuje uživatele, že jim Microsoft naslouchá

Prvním z nich by mělo být uzamknutí automatického natáčení displeje. Také při brouzdání po webu již nebudete řešit nešťastné otáčení, které bohužel občas člověka přivádí k nepříčetnosti. Telefony budou údajně dále obohaceny o režim pro řidiče. Když nastoupíte do svého automobilu a váš přístroj s Windows Phone se samovolně připojí k autu skrze Bluetooth, bude možné nastavit automatické odmítání hovorů, případně i posílání předpřipravených odpovědí formou textové zprávy.

O vysokém rozlišení jsme již mluvili. Bude s ním rovněž možné přidat na hlavní obrazovku další řadu dlaždic. To bude důležité zejména u rozměrných telefonů s úhlopříčkou kolem pěti a šesti palců, které spíše připomínají malý tablet. Tyto funkce by prý měly být dokončeny stoprocentně. Do aktualizace s názvem GDR3 se ale mohou propracovat ještě další novinky.

Tip: Aktualizace Amber do Lumií přinese podporu Bluetooth 4.0 a jiná vylepšení

Zhruba 80% šanci má zavírání aplikací v multitaskingové nabídce. Existuje i 60% šance, že platby pomocí NFC nebudeme muset pokaždé ručně potvrzovat. Záleží na tom, jestli Microsoft stihne datum vydání, případně zda budou podle něj funkce dostatečně dobré na to, aby je z plánů nevyřadil na věky. Tolik k informacím uvedeným na Redditu.

 

The Verge přináší další hlášení. Menší změny se dotknou aktualizace aktivních dlaždic nebo vrchní informační lišty, potažmo přímo ikony připojení k síti. Bude lišta vždy viditelná? To by si hodně lidí přálo a o příslušné úpravě se spekuluje již nějakou dobu. Microsoft prý dále připravuje synchronizaci textových zpráv. Budou se i SMS ukládat do cloudu a budou přístupné např. ze služby Outlook.com nebo aplikace pro Windows 8?

Právě tato užitečná funkce ale nemusí být dokončena včas, takže ji případně uvidíme až ve Windows Phone Blue. Podle The Verge bude aktualizace GDR3 dokončena v polovině září. Tehdy se zřejmě objeví i nová zařízení od Nokie. Stávající zařízení budou aktualizována do konce roku.

KL hlasovani

Dočkáme se čištění seznamu naposledy otevřených aplikací?
Dočkáme se čištění seznamu naposledy otevřených aplikací?

Zdroj: The Verge | Reddit

Byl pro vás článek přínosný?