Hlavní navigace

Zápisník Google Keep zamířil do prohlížeče Chrome. Funguje i offline

Sdílet

Zdroj: Redakce

Na konci března Google odhalil novou aplikaci – zápisník Keep postavený nad úložištěm Drive. Testovali jsme jeho webovou verzi a také aplikaci pro Android. Google rozhodně neútočí na funkčně pokročilé poznámkovače OneNote nebo Evernote, slouží opravdu jen jako náhrada žlutých papírků.

 

Zapomeňte na štítky, pokročilé sdílení apod., Keep uchová maximálně obrázky, textové zápisky nebo seznamy. To mu však jde dobře a nenáročným sklerotikům určitě nejednou zachrání krk. A protože je funkčně takto jednoduchý, na ovládání hned přijdete.

Keep pro Chrome

Včera byla vydána aplikace Keep pro prohlížeč Chrome. Skutečně se jedná o aplikaci, není to pouhý odkaz na web. Díky lokálnímu úložišti dokonce funguje i offline. Veškeré zápisky napsané v režimu bez připojení se pak automaticky uloží do cloudu, jakmile bude síť k dispozici. Bez připojení funguje i vyhledávání.

Google Keep v prohlížeči Chrome Google Keep v prohlížeči Chrome Google Keep v prohlížeči Chrome
Google Keep v prohlížeči Chrome

Problém však nastane, pokud máte aplikaci vypnutou, jste offline a rádi byste napsali poznámku. Po spuštění se totiž Keep chce nejdříve přihlásit, což v online režimu udělá automaticky, ale v režimu offline to pochopitelně nefunguje, Takže Keep už musí být spuštěný, když vám vypadne internet.

Jinak jde ale o užitečné rozšíření prohlížeče a další krok k tomu, jak Google staví online služby na úroveň desktopových aplikací. Keep se ani nespustí v běžném okně prohlížeče, ale v malém okénku bez nadbytečných prvků. A když si Keep připnete na hlavní panel nebo vytvoříte zástupce na ploše, ani nemusíte vědět, že to není nativní software pro Windows.