Hlavní navigace

Zítra skončí podpora Windows 8. Můžete ovšem přejít na Windows 8.1 či 10

11. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Microsoft došel k rozhodnutí, že už nebude podporovat staré verze Internet Exploreru v globálně nejpoužívanějším operačním systému na osobních počítačích. Troufám si tvrdit, že méně lidí se dotkne ukončení podpory jiného produktu, které se rovněž blíží. Jedná se o základní verzi Windows 8.0. na té už mnoho počítačů neběží, není k tomu ostatně důvod.

Podpora Windows 8.1 bude v hlavní fázi trvat do ledna 2018, rozšířená fáze podpory skončí v lednu 2023.

Microsoft uživatelům Osmiček od té doby nabídl jako bezplatný upgrade Windows 8.1, jenž se chová podobně jako dříve Servisní balíčky. Po vydání měli všichni dva roky, aby přešli na nejnovější verzi, v tomto případě tedy z Windows 8.0 na Windows 8.1. S tím spojený konec podpory předchozí verze tedy není ničím překvapivý ani neočekávaný. Podpora Windows 8.0 bude ukončena 12. ledna 2016.

Pokud tuto verzi používáte, patrně k tomu máte důvod, neboť existuje jen málo případů, kdy by dávalo smysl zůstávat na Osmičkách. Jednak platí, že je verze 8.1 výrazně lepší, jednak už také stihly vyjít Desítky. Takže můžete pomocí Windows Storu upgradovat nejdříve na Windows 8.1 a následně (skrze Windows Update) na Windows 10, aniž by vás to stálo korunu.

Windows 8
Osmičky se nám dnes zdají být vzdálenou minulostí

Zdroj: Microsoft via Thurrott.com