Hlavní navigace

Živé vysílání přímo z mobilu. Twitter vydal Periscope pro Android

26. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Z nových sociálních sítí je teď slyšet hlavně o Periscopu. Stojí za ním Twitter, je závislý na jeho uživatelích, ale jinak se obě sítě svou povahou zcela míjejí. Periscope slouží k živému vysílání videa – kamerou je váš mobil, obsahem vaše představivost.

 

Obsah ale nemá dlouhého trvání. Jakmile živé vysílání ukončíte, můžete záznam na 24 hodin uchovat. Pak zmizí. Video se sice dá uložit i do telefonu, jenže pak v něm nebude vidět diskuze ani srdíčka, která posílají fanoušci. A to je další paradox. K čemu je vám u vysílání diskuze, když na ni stejně nemůžete snadno reagovat, protože nemáte volné ruce? Nemůžete dopředu naplánovat, že budete vysílat. Odkaz ke sledování jde poslat, až když začnete točit. Nelze točit videa horizontálně, ale pouze vertikálně.

Periscope zacelil díru na trhu, protože jednodušší možnost, jak do světa poslat živé video asi není. Ve stávající podobě je to však nepromyšlené. Inu, zkuste si to sami. Periscope běží kromě iOS nově i na Androidu. Živé streamy můžete zachytit i na webu. Pro vysílání ovšem potřebujete Twittter. Periscope se už chytil i v Česku, populární jsou například vyprávění pohádek dětem od Patricka Zandla.