Hlavní navigace

Značka Motorola úplně nezmizí. Všechny letošní Moto budou mít >5" a čtečku otisků [CES]

12. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Motorola je Moto a to nezmizí, tak zní motto firmy, která byla 40 let motorem mobilního byznysu. Dobře, necháme těch slovních hříček. Minulý týden šéf Motoroly řekl, že Lenovo Lenovo (tj. nový majitel) jeho značku časem zruší. Na firemním blogu to ještě upřesnil.

Motorola je Moto a to nezmizí
Motorola je Moto a to nezmizí

Motorola se vytratí z marketingu. Motorola ale zůstane názvem mobilní divize Motoroly a její tým bude navrhovat a vyvíjet nové telefony a chytré hodinky. Název Motorola bude uváděn někde na krabicích, aby se na ikonu nezapomnělo. Její roli ale plně zastoupí značka Moto, kterou prezident Rick Osterloh považuje za synonymum, a kruhové logo M. Přístroje pojmenované jako Lenovo Moto najdeme v highendu nebo vyšší střední třídě, Lenovo Vibe zase v nižší střední třídě a lowendu.

 

Chen Xudong, senior viceprezident Lenova, prozradil, že všechny letošní Moto ponesou minimálně 5" displej a konečně také budou vybaveny čtečkou otisků. Můžeme tedy čekat nové modely Moto X a G, zatímco Moto E skončí na úkor řady Vibe. Chen také věří, že si Google letos prorazí cestu do Číny a konečně tam bude moci nabídnout obchod Play Store.

Zdroj: Motorola, Sina via GSMArena