Hlavní navigace

Znáte nejbizarnější zařízení, kde běží Windows RT? Je jím telefon HTC HD2

28. 12. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

V souvislosti s telefonem HTC HD2 jsme před měsícem psali novinku. Ne skutečně nesmrtelný přístroj byl totiž napasován čerstvý operační systém Windows Phone 8. Nedočkali jsme se detailů a zkušenostní z provozu. Sice si dokážeme představit, že novinka na starém a výkonově omezeném smartphonu neběží zrovna jako namydlený blesk, natož pak bezproblémově, z naší stany se nicméně pořád jedná o pouhou spekulaci. Dříve byly na stejný telefon převedeny systémy jako Android, MeeGo, starší Windows Phone nebo dokonce Ubuntu.

Tip: Vážně nesmrtelný. Na HTC HD2 byl portován Windows Phone 8

Je zkrátka jasné, že HTC HD2 se nezastaví před ničím a po dlouhém laborování na něm spustíte jak všemožné mobilní, tak dokonce spíše desktopové operační systémy. To se opět potvrzuje. Na nezapomenutelném telefonu se naposledy objevila Windows RT. Sérii fotografií na svém Twitteru zveřejnil uživatel @CotullaCode.

Připomínám, že uvedený smartphone měl poněkud jepičí život. HTC HD2 na evropský trh vstoupil v na konci roku 2009, tehdy ještě s Windows Mobile 6.5. Nevyhovující systém bohužel oficiálně na Windows Phone 7 nikdy aktualizován nebyl, přestože z hardwarového hlediska by na to zřejmě měl. Zpětně se člověk diví, jak je možné, že přístroj s tak dobrými specifikacemi obsahoval právě Windows Mobile. Komunita jej nicméně udržuje při životě.

 

Upřímně, vidět Windows RT na HD2 nás vlastně tolik nepřekvapí. Dříve se sem podívala dokonce stará Windows 95 a 98. Někteří vývojáři se stále zabývají během Windows 2000 a XP. Ačkoli je nejen z obrázku jasné, že Windows RT na drobné obrazovce rozumně provozovat nelze, jedná se o další hezký pokus, který skončil úspěchem a HTC HD2 povyšuje na další úroveň.

Zdroj: @CotullaCode via The Verge