Hlavní navigace

Zoner zvyšuje kapacitu Photo Cloudu na 20 GB

28. 11. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce

Zoner spustil v polovině tohoto roku vlastní cloudové úložiště. Vedle Zoneramy, na kterou jde nahrávat pouze fotografie (a videa), zavedl 5GB cloud v rámci předplatného k ZPS X. Má sloužit jako pracovní a zálohované místo pro fotografie předtím, než je hotové vystavíte (na Zoneramu). Na tomto úložišti ale nejste omezeni typem ani velikostí souborů.

Za vyšší kapacity šlo (a stále jde) připlatit, ovšem konkurence nabízela úložiště stejné, nebo i o větší kapacitě. Třeba na Dropboxu není problém se dostat na 16 GB. Zoner samozřejmě tvrdí, že jeho cloud má trochu jiné funkce, i pro běžné uživatele je ale 5 GB dost málo.

MMF23

Zoner nyní základní kapacitu zvyšuje na 20 GB. V době, kdy má průměrná fotografie klidně 10 MB, se tak stává zajímavějším produktem. Zoner Photo Cloud ovšem nesynchronizuje data s nějakou složkou na lokálním disku, jen k nim dává přístup prostřednictvím aplikace, do které stahuje jen to co je aktuálně potřeba – většinou náhledy, během upravování pak i celou fotografii.

Při nedestruktivních úpravách také neodesílá zpět celý soubor, stačí jen informace o změnách. V cloudu lze vytvořit více složek a nastavit jim různá pravidla. Třeba sdílení s dalšími uživateli, kteří mohou do složky přispívat.

Byl pro vás článek přínosný?