Hlavní navigace

Zotac má hybridní nereferenční Titan X s třemi ventilátory a vodním blokem

29. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

GeForce GTX Titan X by měl být v nabídce Nvidie tou nejlepší grafickou kartou. Paradoxně u něj ale firma dopustila jednu docela zásadní slabinu. Existují od něj jen referenční verze, které sice nemají chladič vyloženě špatný, ale nereferenční víceventilátorová řešení jsou přece jen tišší a výkonnější. Nicméně v tomto směru se zdá se blýská na lepší časy (možná kvůli příchodu Radeonu s čipem Fiji?). Zotac nyní oznámil verzi Titanu X s třemi axiálními ventilátory, ale zároveň i přípravou na vodní chlazení.

Zotac GTX Titan X Arctic Storm bude mít chladič, který je dobrým kompromisem mezi kartou, která funguje v každém PC a grafikou s čistým vodním blokem (taková na bázi Titanu X existuje, jde o model HydroCopper od Evga). Pasiv má tři ventilátory a chladič by měl být odvozen od návrhu IceStorm. Je dvouslotový a měl by být schopen plně uchladit kartu čistě vzduchem, v jeho základně je však zároveň integrován vodní blok. Pokud tedy máte vodní okruh, můžete tento Titan X hadicemi připojit a chladit kapalinou.

GeForce GTX Titan X Arctic Storm od Zotacu

Ventilátory v takovém případě neběží (zda se budou dát volitelně zapnout jako bonus, nevím). Karta má také tzv. režim „0dB“, umí tedy ventilátory zastavit, pokud je teplota nedosahuje 65°C. Bez zátěže by tedy grafika obvykle měla být potichu. Pasivní blok by jinak měl mít kontakt i na napájení a paměti, takže by okruh při chlazení vodou měl ochlazovat i je a neměly by se přehřívat vinou chybějícího průvanu.

GeForce GTX Titan X Arctic Storm od Zotacu

Nereferenční bude tento model také po stránce frekvencí, i když nijak výrazně. Zotac čipu GM200 dopřál tovární přetaktování na 1026 MHz v základu a 1114 MHz v Boostu, paměť má ale standardní takt 7,0 GHz efektivně. PCB ovšem asi bude převzato z referenční karty, což znamená napájení osmipinem a šestipinem a stejné výstupy (DVI, HDMI, 3× DP). Na rozdíl od referenčních karet ale nechybí backplate. Podle webu VideoCardz je ovšem na renderech karty, které Zotac zveřejnil, použito PCB normální GeForce GTX 980 s GM204, takže počítejte s tím, že finální karta bude jiná.

 

 

MM_AI

Na cestě je i GTX 980 Ti ve stejném provedení

Karta má být vypuštěna na trh celosvětově, přesné datum ovšem sděleno nebylo. Mělo by to být asi až po Computexu 2015, kde má model údajně být vystaven. Web VideoCardz má mimochodem ještě jednu zajímavou informaci: Zotac podle něj toto chlazení nepoužije jen na Titan X. V přípravě je prý i stejný model založený na GeForce GTX 980 Ti, což bude pro hráče lepší volba díky rozumnější ceně. Nebudete tedy muset utrácet za extrémní edici, i když se zdá, že i u nižšího modelu se cena k oněm 1000 dolarům opět o něco přiblíží.

Zdroj: VideoCardz

Byl pro vás článek přínosný?