Hlavní navigace

Dva displeje spojené v jeden. ZTE Axon M je hodně opožděnou revolucí

19. 10. 2017

Sdílet

Zdroj: Redakce

Čínská společnost ZTE tento týden představil nový smartphone Axon M. Zatím jej bude exkluzivně prodávat americký operátor AT&T, ale později se dostane i do Evropy. Novinka od ZTE je zajímavá jen v jednom ohledu, zato naprosto zásadním. Smartphone obsahuje dva displeje spojené pantem, které lze po rozevření spojit v jednu velkou obrazovku (byť s viditelným předělem). Nejde o nový nápad, už před šesti lety fungovala podobně Kyocera Echo. Bez valného úspěchu. Proto je překvapením, že ZTE oprašuje dvoudisplejový koncept, když konkurence jako Samsung nebo Lenovo pracuje na velkých ohybatelných displejích, které by šlo rovněž skládat, ale bez viditelných rámečků.

Axon M obsahuje dva 5,2" panely typu IPS s rozlišením 1080 × 1920 px. Běžně se jeden nachází vepředu, druhý vzadu. Po rozevření vznikne přibližně čtvercová úhlopříčka s rozlišením 6,8 palce.

Sekundární panel má tři režimy. Může zobrazit stejný obsah jako primární, takže kdyby stál na stole jako stan/stříška, vy i člověk naproti můžete sledovat totožné video. U kompatibilních aplikací (kterých nebude mnoho) pak může vzniknout jeden spojitý displej, případně bude sekundární zobrazovat doplňující informace. Může na něm být klávesnice, sportovní statistiky při sledování zápasu nebo komentáře a popis u běžícího videa z YouTubu.

Zajímavé také je, že telefon má pouze jediný foťák (Sony IMX350). Díky dvěma displejům je totiž jedno, jestli slouží vepředu nebo vzadu. Má rozlišení 20 Mpx, velikost 1/2,8", světelnost F1,8, disponuje rychlým fázovým ostřením a schopností točit 4K video.

ZTE Axon M běží na Snapdragonu 820 s 4 GB RAM a 64 GB flash paměti s možností rozšíření pomocí microSD karty. Akumulátor s kapacitou s 3180 mAh neohromí. Zvlášť, když jej budou ždímat dva displeje. Smartphone má v pase 12,2 mm a váží 230 gramů. Systémem je Android 7.1.