Hlavní navigace

ZyXEL NWA-3160: hybridní přístupový bod

29. 4. 2010

Sdílet

Zdroj: Redakce

Firma ZyXEL Communications uvedla na trh nové hybridní bezdrátové řešení NWA 3160 určené pro malé a střední podniky (MSP). Zařízení může pracovat ve třech režimech: jako samostatné zařízení, jako řízený přístupový bod a jako kontrolér, což umožňuje přizpůsobit zařízení odpovídajícím způsobem rozvoji sítě.

NWA-3160 je bezdrátové řešení se snadnou správou, které umožňuje zprovoznění sítě na základě jednoho ústředního zařízení. Hybridní přístupové body firmy ZyXEL nabízejí centralizovanou správu prostřednictvím přístupového bodu, namísto tradičního nákladného kontrolního panelu nebo přepínače. Unikátní hybridní technologie umožňuje zařízení NWA-3160 pracovat v autonomním, řízeném nebo kontrolerovém režimu, díky čemuž nabízí tři funkce v jednom zařízení a možnost správy z až dvaceti čtyř identických přístupových bodů.

"Rodina hybridních produktů firmy ZyXEL je pro malé a střední firmy odpovědí na otázky v oblasti rozvoje síťové infrastruktury. Především umožňuje vyřešit mnoho problémů spojených se zvětšováním sítě, s nimiž se setkávají zvláště firmy v oblasti vzdělávání nebo hotelnictví. Naše řešení se snaží spojit snadnou obsluhu s nákladovou efektivitu a umožnit další rozvoj vlastní sítě." - říká Martin Bratičák, Indirect Sales Channel Manager firmy ZyXEL.

Bezpečnost

Jednoduché administrativní rozhraní usnadňuje zavedení systémové bezpečnostní politiky. Vestavěný server Radius zjednoduší i tu nejsofistikovanější implementaci WPA2 a nevyžaduje od uživatele nákup, konfiguraci a údržbu dalších zařízení. Díky zabezpečením DTLS a konfiguraci z úrovně internetového prohlížeče v režimu SSL není možné zachytit důvěrné parametry ani z Ethernetu ani ze vzduchu. V řízených přístupových bodech nejsou navíc zapisovány žádné parametry, což omezuje riziko přečtení důvěrné konfigurace v případě krádeže zařízení.

Výkonnost bezdrátové sítě

Hybridní přístupový bod firmy ZyXEL je vybaven technologiemi automatické volby kanálu, optimalizace a vyrovnání vytížení. Přístupové body vzájemně spolupracují, aby našly kanál s nejnižší úrovní interferencí. Centrální kontrolér shromažďuje radiové statistiky, což správcům poskytuje plný přehled o fungování sítě. Na základě shromážděných informací je možné provést pokročilé vyladění sítě. Navíc je možné zapnout funkci vyrovnání vytížení, která rozloží pracovní vytížení rovnoměrně na všechny přístupové body v rámci stejné podsítě, čímž významně zvýší celkovou výkonnost bezdrátového spojení.

MMF24

ZyXEL NWA-3160 může pracovat ve standardu 802.11a nebo 802.11b/g. Díky možnosti pracovat v pásmech 2.4GHz a 5GHz a funkci rogue AP je přístupový bod NWA-3160 vhodný k výstavbě rozsáhlých bezdrátových sítí, přičemž umožňuje monitorovat bezdrátové prostředí při hledání signálů z neautorizovaných přístupových bodů. Díky širokému spektru využívaných frekvencí je zařízení NWA-3160 velmi výkonné a bezpečné pro obchodní využití v MSP.

Zdroj: ZyXEL CZ

Byl pro vás článek přínosný?