Členy nově vzniklého R Consortium se staly Microsoft, Google nebo Oracle

0

Vzniklo R Consortium a jedná se o neziskovou organizaci, která je zasvěcená podpoře komunity kolem open source programovacího jazyka R. O tom jste dost možná ještě neslyšeli. Požívají jej statistici a lidé zabývající se data miningem. Jedná se o žádnou novinku, neboť R bylo veřejnosti poprvé představeno v roce 1993. Podle průzkumu KDnuggets je ve svém oboru R nejpopulárnější a roste.

Za projektem stojí Linux Foundation, členy konsorcia se stalo několik velikánů. S tzv. platinovým členstvím do projektu přispívají Microsoft a Rstudio. Zlaté členství má TIBCO Software, z řad členů se stříbrným členstvím pak na podporu přispěchali Alteryx, HP, Mango Solutions, Google, Ketchum Trading a Oracle.

 

Microsoft se přidal nepřekvapivě. Jeho snaha navazuje na klíčovou akvizici Revolution Analytics, kterou dokončil letos v dubnu. Tento obor má velkou budoucnost, proto není divu, že i větší firmy se v něm snaží zaháčkovat a rozvíjet své aktivity. Microsoft používá R také pro vývoj Bingu, Facebook nepřekvapivě pro různé analýzy a predikce na své sociální síti, Google za pomoci R počítá návratnost investic do reklamních kampaní atd.

Hlavním správce jazyka R zůstane R Foundation. Jak bylo uvedeno výše, nově vzniklé R Consortium se naproti tomu bude věnovat spíše komunitním záležitostem a projektům kolem jazyka. Obě neziskovky by se měly doplňovat.

Zdroj: The Linux Foundation | Revolutions

Členy nově vzniklého R Consortium se staly Microsoft, Google nebo Oracle

Ohodnoťte tento článek!