VPN od CloudFlaru dorazilo. Warp připojení zabezpečí i zdarma

Začalo to bezpečnými a rychlými servery DNS. Dnes můžete své připojení na mobilech ochránit rovnou plnohodnotnou VPN. CloudFlare ji pojmenoval jako Warp.

3

Bezpečná a rychlá služba DNS od CloudFlaru měla být během léta doplněna o plnohodnotnou VPN. Warp měl být ambiciózním projektem, který v kostce zlepší kvalitu pomalých připojení, zajistí soukromí a hardware bude využívat efektivně, aby neúměrně nevysával naše akumulátory. Detailně jsme si službu přiblížili v dubnu, takže vás v případě zájmu odkáži na článek 1.1.1.1 se změní i na VPN. Warp chce vyřešit neduhy dnešních řešení.

Jak jsem už naznačil, veřejné testování Warpu mělo být zahájeno v létě. K tomu zjevně nedošlo, začátkem října se ale slibovaná služba konečně rozjíždí. Vývoj byl zkrátka náročnější než očekávání – např. ho zpomalilo vydání iOS 12.2, které vývojovému týmu kvůli změnám na pozadí přineslo práci navíc. VPN je dostupná v rámci klienta 1.1.1.1, kterého si pro svá chytrá přenosná zařízení můžete stáhnout z App Storu nebo Google Play Storu.

K dispozici jsou dva tarify. Bezplatný Warp vás neomezuje v tom, kolik dat přes VPN přenesete. Warp Plus je placený a jeho výhoda – ovšem kromě podpory provozu služby – spočívá v nabídce rychlejších serverů. Využívají totiž architekturu Argo. Čekali-li jste na možnost vyzkoušet si Warp Plus, odměňuje vás CloudFlare 10 GB k přenesení, aniž byste museli platit. Pro Česko byla standardní cena služby stanovena na 109 Kč za měsíc.

Je ale možné získat k přenesení 1 GB v případě, že službu někomu doporučíte a tento člověk si založí účet. Jedná se o klasický model, který využívá řada internetových služeb, např. Dropbox. Ostrý start neznamená, že už Warp překonal všechny překážky. CloudFlare přiznává, že někdy dochází k nesprávnému přesměrování provozu, což výrazně zpomaluje přenosovou rychlost. Zároveň neslibuje zabezpečení na úrovni služeb jako Tor – chce být dobrou službou pro běžné spotřebitele a spotřebitelky.

Zdroj: The Cloudflare Blog

VPN od CloudFlaru dorazilo. Warp připojení zabezpečí i zdarma
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.71%) 7 hlasů

3 KOMENTÁŘE

    • vidim tu istu moznost.. Tvoja rychlost na ceske servre bude z principu vzdy vyssia ako na zahranicne, lebo tvoj poskytovatel ma nizsiu zahranicnu konektivitu ako domacu. Cloudflare moze mat z ceskeho servra vyssiu konektivitu ako tvoj provider a kedze ty si v pripojeny do ciech, mozes ist plnou rychlostou do zahranicia.. Inak si to vysvetlit neviem.

    • Celkově je to takové pofidérní a dalo by se polemizovat i na tom soukromí.
      Mít takhle pohromadě a hromadně možnost sledovat kdo a co prohlíží musí být hotový sen. Ten jejich veřejný DNS server jim už byl málo, vlastně tím zjistí jen navštěvované domény, což nemá moc velkou hodnotu. Zato takové VPN — s tím už se dají dělat zajímavější věci. Nač složitě pronikat do sítě ISP, nač se trápit s obcházením NAT,… když se nám lidi dobrovolně připojí k našemu tunelu a my tak máme přímé spojení s jejich aktivně využívaným počítačem. Můžeme tak mnohem snadněji proniknout do systému, můžeme sledovat veškerý síťový provoz, ba co víc, můžeme dokonce jakýkoliv síťový přenos podvrhnout či pozměnit. A to vše s menší námahou, než při tradičním (roztříštěném) uspořádaní. Ačkoliv se brojí proti HTTP, telnetu a dalším nedostatečně zabezpečeným protokolům, osobně v používání VPN od tak velké firmy jako CloudFlare (navíc zdarma) vidím mnohem větší nebezpečí.