Clubcard Kino: Tesco má vlastní online videopůjčovnu. Přinese 4K, titulky a předplatné

0

O jednu videotéku Česko přišlo, druhou dostalo. Obchodní řetězec Tesco už od prosince nabízí vlastní videopůjčovnu Clubcard Kino. Už název napovídá, že je určená pro držitele věrnostních kartiček. O tu si však můžete zažádat zdarma v obchodě, takže by to neměl být problém. Technologický základ dodává společnost Banaxi, na jejíž doméně také videotéka funguje.

V ostatních ohledech vypadá Clubcard Kino až překvapivě dobře. Na papíru. V katalogu je aktuálně přes 1000 různých filmů a několik seriálů. Ty si lze půjčovat zvlášť na 48 hodin za 49+ Kč, případně nakupovat, takže vám zůstanou napořád. Tesco ale nabízí také předplatné Banaxi Go. To stojí 99 Kč na měsíc, v balíčku je 200 filmů a minimálně třetina z nich se každý měsíc vymění na nové.

Videa lze sledovat na webu (vyžaduje Silverlight), v aplikacích na Androidu, iOS a Windows 8 (nikoliv WP8) a také na chytrých televizorech od Samsungu, LG, Sharpu a Philipsu. Platí se formou kreditu, který si můžete dobít kartou, převodem, SMS platbou nebo přes rychlé e-platby. Za sledování budete dostávat Clubcard body.

Tesco spouští Clubcard Kino Tesco spouští Clubcard Kino Tesco spouští Clubcard Kino Tesco spouští Clubcard Kino

Banaxi doporučuje připojení o rychlosti alespoň 4 Mb/s (SD), 5 Mb/s (HD) a 17 Mb/s (4K). V kvalitě 4K zatím žádný snímek není a v HD jich je 57. Zahraniční filmy by podle nápovědy měly být s dabingem i českými titulky. Nevýhodou je, že některé snímky si lze pustit jen na Smart TV, nikoliv v aplikacích nebo na webu.

PS: Přes víkend si službu vyzkoušíme a během příštího týdne hledejte na Cnews.cz první zkušenosti.

Zdroj: Tesco

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář