CM Quick Fire Pro: nová herní klávesnice s Cherry MX a n key rollover

0

S klávesnicemi, které využívají mechanické spínače Cherry MX (pro podrobnosti viz produktový list v pdf), se v poslední době roztrhl pytel. Po nedávno uvedené CM Storm Trigger vypustil Cooler Master další z řady komponent a periferií pro hráče CM Storm – klávesnici Quick Fire Pro.

Klávesnice má klasické rozložení se dvěma dlouhými shifty a dlouhým backspace, leckoho ale asi nepotěší jednořádkový enter. Přídavná multimediální tlačítka byste hledali marně, ale přesto jsou zde zastoupena alespoň formou kombinace kláves F1–F12 s přeřazovačem „FN“ mezi pravým altem a controlem.

cooler master storm quick fire pro-0004
cooler master storm quick fire pro-0005
originál | originál

Mimo jiné lze s jejich pomocí třeba vypnout u hráčů tolik nepopulární klávesu Win nebo nastavit rychlost odezvy klávesnice. Odezvu klávesnice má být možné nastavit až na úroveň 1 ms.

Klávesnice má částečné podsvícení kláves, červená LED svítí u bloků kláves WASD, QERZXC, 12345, F1 F2 F3 F4 F5, kurzorových šipek, Esc a mezerníku.

cooler master storm quick fire pro-0000 cooler master storm quick fire pro-0001
originál | originál

Ve specifikacích a popisu je lehký zmatek – podle jednoho z popisků má full N key rollover (což by znamenalo libovolný počet stisknutých kláves najednou) podporovat v režimu USB, podle specifikací (pdf) pak jiné připojení než přes USB nepodporuje, ale ve FAQ se zároveň tvrdí, že n-key rollover funguje v režimu PS/2 i USB 2.0. A do toho je ve specifikacích u položky „N key rollover“ uvedeno „6 nebo Full N Key“. Čert aby se v tom vyznal.

Ale s pomocí jednoho z prvních testů a detailnějších fotek z webu výrobce to snad rozklíčujeme – podle recenze je součástí balení i adaptér pro PS/2. Pohledem na klávesy zjistíte, že u kláves „Ins“ a „Del“ je jako druhá funkce s přeřazovačem FN „6n“ a „full n“, zřejmě se tedy mezi režimy dá přepínat.

cooler master storm quick fire pro-0002 cooler master storm quick fire pro-0003
originál | originál

Balení má usnadnit odpojitelný kabel. Podle tiskové zprávy má být v příslušenství i šestice vyměnitelných kláves, ve specifikacích a na stránce produktu už ale o nich zmínka není. Výrobce nezmiňuje ani žádný „chytrý“ software, který by umožňil nahrávt pro jednotlivé klávesy makra.

CM Quick Fire Pro se má vyrábět hned ve čtyřech provedeních, která se liší použitými spínači s různou intenzitou odporu, jaký kladou spínače:

  • SGK-4010-GKCC1 (CHERRY Black) – silný odpor s lineárním průběhem
  • SGK-4010-GKCL1 (CHERRY Blue) – nízký odpor s kliknutím
  • SGK-4010-GKCM1 (CHERRY Brown) – střední odpor s tupým dorazem
  • SGK-4010-GKCR1 (CHERRY Red) ˜– velmi nízký odpor s lineárním průběhem

Porovnání jednotlivých spínačů najdete i na YouTube:

 

Dostupnost jednotlivých variant má záviset na regionu, v obchodech by se měla objevit v průběhu dubna. Cena klávesnice má být 99,99 dolarů, což by u nás po započtení DPH znamenalo nějakých 2300 korun s daní.

Zdroj: TZ Cooler Master via TechPowerUp, Cooler Master (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!