Cnews FM: Konec 2G, začátek apokalypsy pro operátory? [podcast]

Vypnutí staré technologie nese různá úskalí. Zejména to platí v Česku, kde se nikdy pořádně nerozšířilo 3G.

8
Ilustrační foto
Ilustrační foto
-
Zdroj: Pixabay

Druhý největší operátor v USA vypne síť 2G. V tomto roce bude takových případů v celosvětovém měřítku víc. Proč může být problémové, nechat si jen LTE? Jak se změny dotknou těch, kterým stačí obyčejné volání a SMS? Jak se může časem změnit pozice operátorů?

Audio si také můžete stáhnout jako MP3 (20,1 MB).

Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘE

  1. Já komunikační aplikace nepoužívám z jednoho prostýho důvodu – musel bych mít messenger, skype, whats app, viber, a tuny dalších abych se s někým spojil. To samozřejmě bude docela dost žrát baterku, jejíž výdrž ve v současných telefonech tragická a další věc je taky pokrytí datových sítí. Radši dám pár korun za hovor / sms a budu mít jistotu, že se s tím člověkem spojíma nebudu muset řešit na jaký platformě je zrovna k dispozici.

  2. Tak jsem si to poslechl, zajímavá diskuze. Oponoval bych ve 2 věcech:
    1) Co se týká volného pásma, tak ho podle mě není dostatek, ale naopak, nedostatek. Již dnes to přináší problémy a řeší se tzv. digitální dividenda apod. http://mam.ihned.cz/c1-64962430-druhou-digitalni-dividendu-je-potreba-dobre-naplanovat-a-promyslet . To, že někteří operátoři získali licence na pásma, které ale nevyužívají je myslím jiný problém.
    2) Příměr vypnutím 2G s ukončením podporu Windows XP nebo přechodu Apple z PowerPC na Intel není přesný. Když Apple přešel na Intel, nebo když MS Ukončil podporu XP, tak šly stávající produkty dál bez problémů používat, pouze na ně nešly dát nové věci. Pokud se vypne 2G, tak se stávající zařízení (hlavně ta technologická) mohou vyhodit, protože z nich budou nefunkční těžítka.