Cnews FM: Fall Creators Update bude zajímavější než Creators Update [podcast]

Proběhla konference Build 2017 a pro nás byla z velké části nezajímavá. Pak Microsoft také odhalil další verzi Windows 10.

4
Sam George na konferenci Build 2017 (Foto: Microsoft)
Sam George na konferenci Build 2017 (Foto: Microsoft)

Ačkoli nás letošní konference Build z velké části minula, protože předváděné novinky byly orientované spíše na vývojářskou obec (a ty další nejsou divácky atraktivní), něco jsme si z konference odnesli. Především nás zaujala nová verze Windows 10, jež vyjde na podzim. Podle dosavadních informací a ukázek pro nás bude podstatně zajímavější než nedávný Creators Update.

Audio si také můžete stáhnout jako MP3 (15 MB).

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Software x86 na ARMech má fungovat tak, že se program při prvním spuštění překlopí do nativních ARM instrukcí a uloží na disk. Pak už pojede jako program pro ARM a při příštím spuštění se už spouští rovnou ten přeložený kód z disku. Stejně má být nakládáno s knihovnami či s voláním dalších spustitelných souborů – přeloží se jednou provždy při prvním použití.
    Zabere to místo v úložišti, ale bude to běhat dobře.

  2. Panove je to jednoduche – cast aplikaci vyuzivajicich UWP bridge muzete najit google searchem. Staci pouzit nasledujici query (presne jak je napsane): „Uses all system resources“ site:www.microsoft.com/en-us/store

    UWP bridge aplikace vetsinou maji „Uses all system resources“ jako jedno z pridelenych prav. Aktualne najde 621 aplikaci, ale ne vsechny bridged aplikace to potrebuji a ne vsechny budou zaindexovane. Takze MS rozhodne nekeca. To vy kecate a co je horsi, naprosto nicim to nemate podlozene. Automaticky predpokladate, ze tam ty appky nejsou a pritom si to neumite vyhledat a overit. Pokud se nepletu, overovani je zaklad solidni novinariny.

    A porad tu kecate o tom, ze tam nejsou popularni aplikace, ale jsou. Z popularnich aplikaci tam chybi uz jen SnapChat. Ted po iTunes prisel totiz i WhatsApp. Jdou tam i profesionalni aplikace – od Autodesku i Adobe a dalsich.