Cnews FM: Google a monopol jménem Android [podcast]

7

Podcast Cnews FM: Google a monopol jménem Android

Audio si také můžete stáhnout jako MP3 (28,4 MB).

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

 1. Hm, tak dneska jste se pane Urbane opravdu vyznamenal.Možná by bylo opravdu lepší kdybyste se věnoval těm svým Windows 10 a o věcech, kde ani nechápete terminologii, raději vůbec nemluvil.Nikde.Android je pochopitelně svobodný a to přesně v tom smyslu, jak je u open source zvykem chápat termín „svobodný“. To že nemáte ahnung o tom, co se tím myslí, je ostuda, ale nicméně váš problém. Je až k smíchu, jak kritizujete Google za to jak se chová k výrobcům a zákazníkům, jak to strašně řešíte, a když totéž, naprosto totéž kritizovali lidé na Microsoftu a jejich Windows, tak jste na to odpověděl pár slovy „však to nemusíte používat“. U vás je samozřejmě naprosto jasné „na které straně barikády“ tak nějak stojite a jak to neumíte a jak furt dokola melete o jednom a tom samém (na Spotify jste za poslední rok nezapoměl ani jednou myslím i když byla řeč o naprosto něčem jiném),tak působíte hodně okatě. Chápate jo? Prostě každý po vašich dvou větách pochopí, že jste prvoplánově zaujatý a dál už raději poslouchá jenom pana Václavíka a vy se „dřete“ nadarmo.
  A tím blábolem o Apple, jak je super a jak se může stát že si někdo, kdo měl telefon s Androidem, kde když není levej a blbej může dělat „co chce“, přejde na Apple (to si ani v televizi nevymyslí, takovouhle pitomost), asi proto že tam nemůže vůbec nic, tím jste tomu svému výkonu dneska dal kulaté razítko. Těma řečma o sběru dat a reklamě v kontextu s Google (protože MS samozřejmě nic podobného nedělá, tak je třeba to vyzdvihnout), jste to už jenom podepřel. A na závěr něco málo o tom jak uživatel nemůže vykývat s Google a jak jsou z něj výrobci nešťastní. A ne, nebude řeč o tom jediném co tady asi zná kde kdo, tedy o Samsungu, což je už drahně let komerční srágora bez jakékoli myšlenky a nápadu.
  Asi každý normální člověk už přišel na to, že chtít něco změnit na legislativě kterou má na svědomí Evrpopská komise, nemá význam a je to jen velká ztráta času. takže jak? Takže na to půjdu z druhé strany že. Telefony pro evropský trh musí podle téhle legislativy mít zamčený bootloader a tak je dost těžké na nich provádět ROOT (možná nevíte jak to funguje, ale tyhle termíny už jste určitě slyšeli). Takže pokud vám tak strašně vadí čistokrevný Android, který není jako Windows záplatovaný „obden“, protože to prostě není třeba (zarputilý uživatel Windows pochopí těžko), tak ty možnosti tady samozřejmě jsou (to že o nich nemáte ahnung neznamená že neexistují). Například Xiaomi (v mém případě Redmi 3). Koupíte si telefon určený pro čínský trh (běžně k mání u našich internetových prodejců) které bootlader mohou mít odemčený (info si jistě dohledáte sami, třeba na stránkách české podpory, tam je to vysvětleno naprosto jasně a srozumitelně), mají svůj vlastní operák (ne ten zlý Android), na něm provedete root a nahrajete si tam jaký system vás napadne (třeba český MIUI). Není to nic proti ničemu, s evropskou legislativou jste legálně vy*ebali a pak si s tím telefonem (potažmo OS) můžete dělat co chcete, včetně odinstalace apek od Google (kdo a proč by to dělal ponechme stranou). Jde něco podobného s WP nebo iOS? Nejde. Fakt nechápu, co kdo pořád řeší. Telefon není ani šperk, ani tamagoči a když tohle pochopíte, musíte mít v téhle věci absolutně jasno. Jen tak nějak pořád nechtít hledat chyby kde nejsou.A mimochodem, ten telefon je aktualizován každý týden v pátek, to musí stačit i tomu největšímu paranoikovi. Na závěr něco pro zasmání, když už byla řeč o migraci uživatelé Androidu na WP nebo iOS – http://dfens-cz.com/smart-casozrout/

  • „bla bla bla, bee .. vy jste na google zli, bee, bla bla bla“ Takovych slz jsem uz dlouho nevidel 😀

   A ted fakta. Android je nejderavejsi mobilni system (coz je teda slusnej vykon, vzhledem k tomu, ze ho postavili na rozumne bezpecnem Linuxu). Android a Google sluzby (vcetne reklam) sbiraji o uzivatelich mnohem vic dat, nez vsechny ostatni platformy dohromady. A co hur, Google nasbirana data pouziva komercne, pro dalsi reklamy a prodava je i jinym subjektum. Ostatni platformy vetsinou sbiraji data jen na vylepseni vlastnich funkci. User experience je na Androidu vyrazne horsi nez na iOS i W10M a jedine, co ho zachranuje, je mnozstvi aplikaci (ale k cemu je mi 120000 verzi ‚bateky‘ a 30000 verzi ‚flappy bird‘).

   I v tom clanku na dfens je to ke konci zmineno, ze Android je totalni sh**. Kdybys ho docetl, tak to sem nedavas 😀 Jedine, co drzi Android, je obrovske mnozstvi superlevnych cinskych telefonu. A pak vlastne nektera choromyslna individua, ktera jsou schopna ten system jeste obhajovat (hint) 😀

   • Lol android atakuje 90 % tržní podíl telefonů. Takže podle tebe jsou skoro 90 % lidí na planetě choromyslná individua?

    Teď trochu jinak.
    Problém Linuxu není Linux samotný ale ti kdo ho propagují/reprezentují. Co mám zkušenosti tak Linux komunita je banda arogantních h0vad podle kterých jsme my ostatní tupci. Mám respekt ke vzdělanému člověku ale pokud se mnou začne chovat jak s d3bilem tak respekt končí.

    Android je děravý. Windows je děravý. iOS je děravý… Vše je děravé. Snad jen prej desktop Win10 jsou na tom slušně. Hmm údajně. 😀

    Nejbezpečnější telefon je beztak Nokia 3310 takže zdarec.

   • Vůbec se nemíním účastnit tvého oblíbeného poměřování pinďourů, takže na tvoje bláboly vůbec nebudu reagovat. Položím pouze dvě otázky a dávej bacha co odpovíš, podle toho budete definitivně jasné zda jsi jen nepozorný a nemáš přehled, nebo jsi prostě jen tradiční trouba. 1)Kde v tom článku je vysloveně napsáno že os Android je shit? 2)Co KONKRÉTNĚ znamená že je OS dravý, v našem případě Android a jak se to KONKRÉTNĚ projeví, jaké to má KONKRÉTNÍ následky. Ideálně bych uvítal tvou vlastní zkušenost, naopak kidy jako „vždyť to všude pisou“ nebo „kamarádovi se stalo“ mě nezajímají vůbec, kdybych chtěl číst propagandu a bachorky, projdu si Česká IT fóra, protože tolik objektivních odborníků na dané téma nenajdete nikde jinde na světě. Teď se ukaž, blamáž.

    • „Vůbec se nemíním účastnit tvého oblíbeného poměřování pinďourů, takže na tvoje bláboly vůbec nebudu reagovat.“

     Ja nejsem ten, kdo si tu hoji posramocene ego textem, ktery by vystacil snad na cele dve normostrany 😀 A pokud nechapes, proc superlevne cinske telefony hraji u Androidu nejsilnejsi roli, tak si to dej dohromady s faktem, ze cca 80% majitelu Android telefonu je nepouziva jako smartphone. A jasne, ja vim, ze i tech 20% je stale vic, nez u ostatnich platform, o to se nepru. Ale je to duvod, proc ma takovy podil. Vetsina lidi proste v obchode sahne po tom nejlevnejsim telefonu, ktery je na 99% levny cisnky Android a tim to konci.

     • Ale já jsem se na to co si ty myslíš o lidech kteří nakupují telefony s Androidem a na to jak je používají vůbec neptal. Neptal jsem se ani na to co si ty představuješ pod pojmem superlevný mobil, na to žádná norma není, takže vůbec nechápu proč to tady pitváš. Takže OK, odpovědi na dvě triviální otázky se podle předpokladů, předvedl jsi že znáš termín „normostrana“, ale už bohužel netušíš co znamená, stejně jako sis jaksi nevšiml, že to co jsem napsal v prvním příspěvku jsem vůbec neadresoval tobě a jako tradičního poměřovače pinďourů jsem tě označil až poté, cos tady napsal tu klasickou, nabiflovanou frázi, ale zase, bohušel ses tak nějak netrefil do správného vlákna, protože ani jeden z těch slintů se netýká toho co jsem psal já. Co s tebou. Nic no, možná bys měl přehodnotit retoriku a než se k něčemu vyjádříš, měl by sis alespoň přečíst na co reaguješ a o čem to tak asi přibližně je. Jinými slovy kromě toho že jsi nepozorný a nemáš zkušenosti (prostě žiješ z všudypřítomné hate crew propagandy, ale jinak víš prd), tak jsi ještě navíc za tradičního troubu. Ale čemu já se tady (na českém internetu) vůbec divím …