Cnews FM: Google se změnil z cool firmy na nudnou korporaci [podcast]

5

Podcast Cnews FM: Deset let s Googlem

Audio si také můžete stáhnout jako MP3 (30,4 MB).

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

 1. Goodle se hlavne zmenil na velkyho bratra. Sbira o lidech vic informaci, nez vsechny ostatni IT firmy dohromady. Neni se cemu divit, vzdyt jejich hlavnim zdrojem prijmu je reklama, takze je to pro ne logicke. Jen me zarazi, jak malo lidi si to uvedomuje.

   • To, že si Microsoft dělá statistiky za účelem zdokonalování produktů a pro cílení reklamy mi vadí mnohem míň, než že se v ČR od nového roku zakládá odbor cenzury při ministerstvu vnitra (tedy on je to oficiálně odbor boje proti ruské propagandě, ale ve skutečnosti se za ruskou propagandu označuje všechno, co se nelíbí pražským sluníčkářům).
    A zajímavé je, že všichni, kdo kvůli možnosti blokace nelicencovaných herních serverů řvali o cenzuře, jsou dnes (tedy s výjimkou Pirátů, uznávám) pěkně potichoučku strachy zalezlí. Jo, ať žije demokracie.

 2. Google toolbar – kdykoli počítač uživateli nějak záhadně blbnul, stačilo mrknout a byl tam. Po odinstalaci (ta šla normálně) byl PC vždycky v pohodě.

  Vyhledávač – my, co pamatujeme AltaVistu…

 3. Google je pro mě v současnosti hlavně vyhledávání. Když Google ještě nebyl, tak jsem používal Yahoo a pak AltaVista.

  Google bych charakterizoval tak, že se v současnosti řídí heslem
  „Děláme, co si myslíme, že je pro uživatele to nejlepší, i kdyby se jim to nelíbilo a bylo to proti jejich vůli“
  Ukazuje to třeba předělání Google+ do Material Designu, ve kterém vypustili spoustu dobrých funkcí z klasického rozhraní. To předělání také dokazuje, že se G+ stále věnuje (v tomto případě bohužel).

  Jak se ale říká, darovanému koni …