Cnews FM: Konec operátorské lobby ve vládě? [podcast]

Blíží se volby, a tak se některé politické strany snaží získat popularitu sliby levnějších telekomunikačních služeb. Je ale reálné něco v dohledné době změnit?

7
O2, T-Mobile a Vodafone
O2, T-Mobile a Vodafone
-
Zdroj: loga: O2 / T-Mobile / Vodafone / koláž: Cnews

Kolem operátorů se děly věci. Především byl odvolán ministr Mládek, který postavení spotřebitelů a spotřebitelek zlepšit nepomohl. Budeme mít výhodnější volání a data? Nebo se v oblasti telekomunikací nic nezmění?

V podcastu jsme doporučili k přečtení jednak naše články schované pod štítkem ČTÚ, jednak příspěvek od Patricka Zandla a pak tento duel od Českého rozhlasu.

Audio si také můžete stáhnout jako MP3 (33 MB).

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

  1. Dneska to bylo jasné a srozumitelné shrnutí toho všeho balastu co se kolem mobilních operátorů aktuálně děje, je to fajn mít to pěkně na jednom místě, super!
    Akorát když jsem to tak poslouchal, napadla mě otázka proč jste pane Urbane měnil operátora, když sám tvrdíte, ře ty nabídky tarifů mají všichni stejné a to celkem doslova? Myslím že změna operátora už delší dobu (pokud vám šlo tedy o cenu tarifu a nebylo za tím něco jiného) není to správné téma. To téma je „co za to že se vám upíšu na dva roky“ a ten prosto je hodně otevřený (teď nemyslím u O2, to je snad nejpitomější volba jakou může člověk zvolit … bez urážky).
    Konkrétně u T-mobile je to taková veselá hra „kdo uhne později vyhrává“. Díky tomu že se neprodlužuje smlouva automaticky a po jejím vypršení automaticky spadnete do tzv. bezzávazkové varianty, ale to je pro T-mobile nevýhodné, takže vás uhánějí i 4 – 5 měsíců před jejím vypršením. Probíhá to tak, že vám zavolají, nabídnou vám úplný nesmysl, vy si vymyslíte ještě větší, oni řeknou že to nejde a tím to hasne. Tohle se opakuje zhruba ještě 4x nebo 5x a dva dny před vypršením smlouvy vám na tu vaši blbost kývnou, protože lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. A oni dobře ví, že tak či tak na vás vydělají vždycky 🙂 takže proč budete chodit jinam, když vám tam nabídnou totéž?

  2. Nebuďte naivní. Teď si to vzal na starost sám Bohuš, jen proto, že se čeká až si operátoři nějakýho dalšího podplatí a pak jej tam hnedka dosadí. Je to jen divadlo, nikdy nikdo tam nechce nic dobré pro lidi. Všechno je to jen o tom jak nás oškubat ale přitom ještě né tolik aby jsme se vzbouřili. Já jsem šel cestou: „nemůžou mi klasičtí operátoři nabídnout levnější volání? Ok tak fajn“ a šel jsem do virtuála, za 500kč bez internetu. A už volali od T-Mobile, že mi to stejný nabídnou, jen ať nechodím k virtuálovi…

        • Já ti nic shánět nebudu, prostě si to vyhandluj s operátorem příště a dostaneš se třeba na neomezené volání v síti, mimo síť 100 volných minut, neomezené SMS a 3GB internetu za 410 s DPH …. kdybych nerval na tom netu (a já na něm fakt netrvám, ale proč bych je nenatáhnul když můžu – oni mi na to kývli taky proto, že moc dobře ví kolik dat jsem v minulosti opravdu „prohospodařil“ měsíčně), tak by je s přehledem splácal na 250 – 300 a byli by rádi že mě mají …. 500 je prostě zlodějna a virtuál nebyla žádná výhra, tečka 😉