Cnews FM: Microsoft udělá z mobilu počítač. Ale opravdu Surface Phone chceme? [podcast]

4

Podcast Cnews FM: O Lumiích, W10M a Surface Phonu

Audio si také můžete stáhnout jako MP3 (34,3 MB).

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

    • Tipnul bych si, že průměrný ntb/desktopový procesor dodaný v minulosti Intelem se pohyboval cenově někde přes 200US$(včetně chipsetu), průměrná cena SF/TBL ARM SoC bude nejspíš někde okolo 30US$(highendový Snapdragon 820 údajně stojí 70US$). Takže teoretické vítězství Intelu v této bitvě (úspěšnou nabídkou Wintel mobilního řešení) by patrně bylo tvrdě zaplaceno (kanibalizací vlastního segmentu).

      Další zápas nejspíš proběhne v souvislosti ARMovou emancipaci v serverovém segmentu, dnešní/zítřejší cloudová řešení by měla mít stále nižší stupeň závislosti na x86 platformě.

  1. Já bych si opět dovolil připomenout (prosím neberte to jako nějakou buzeraci, jen mi to jako angličtináři trhá uši 🙂 ), že anglické slovo SURFACE se vyslovuje /səːfɪs/, tedy zhruba jako „srrfis“, nikoliv jako *surfejs. Ono ‚-face‘ se v podobných slovech (preface, surface…) nevyslovuje stejně, jako když stojí samostatně (tvář). Děkuji za pozornost 😉

    • Dobrý den, to máte pravdu. Ne, že bychom to nevěděli, ale to je ta zavedená česká výslovnost, na kterou jsme zvyklí. Ani nás už nenapadlo to říkat jinak. Zapracujeme na tom, díky za podnět.