Cnews FM: Největší bulš*t operátorů. Platíme za data dvakrát a za nemožně složitých podmínek [podcast]

Protože proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě a draze. Někteří operátoři zkouší, co vydržíme, jinak si novou nabídku dvojitého zpoplatnění internetu nelze vysvětlit. Nejvíce zaperlil Vodafone se svými Passy a jejich tzv. neomezený používáním.

19
SIM karta ve smartphonu
Ilustrační foto (zdroj: Pexels / Pixabay)

Čeští operátoři nám nechtějí nabídnout neomezené tarify, respektive vysoké limity pro datování. Místo toho nabízí dodatečné služby, kvůli kterým vlastně za data zaplatíme dvakrát. Navíc používání těchto služeb není ani zdaleka neomezené, jak se snaží tvrdit. Speciálně Vodafone nás zaujal svými Passy. Je jich mnoho, nejsou neomezené a podmínky používání jsou tak složité, že se v nich nikdo kromě Lukáše nevyzná.

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (24 MB).

Cnews FM: Největší bulš*t operátorů. Platíme za data dvakrát a za nemožně složitých podmínek [podcast]

Ohodnoťte tento článek!

19 KOMENTÁŘE

 1. V souvislosti co bylo řečeno na začátku podcastu (a před lety prezidentem ČR), získávají věty „Vodafone nás zaujal svými Passy. Je jich mnoho, nejsou neomezené a podmínky používání jakou tak složité, že se v nich nikdo kromě Lukáše nevyzná.“ docela vtipný podtext.

 2. Pane Václavíku dotaz; ve které evropské zemi a který operátor poskytuje NEOMEZENÁ data v tom smyslu jak o tom hovoříte v článku, to za prvé a za druhé, pokud teda někdo někde takový opravdu existuje, tak jakto, že se nemá potřebu bránit tomu o čem hovoříte, a tedy aby se mobilní síť nepřetížila?
  Abyste pochopil můj dotaz, kdo a kde mi dá možnost předplatit si mobilní internet, přes který bych mohl NEOMEZENĚ streamovat filmy ve 4k například?

 3. Ja jsem ted v Belgii. Muj operator je Orange a mam predplacenou kartu, beze smlouvy.. ale nove chteji OP kvuli teroristum, coz me trochu nakrklo. Vsude, krome CR, je nebezpecno kvuli muslimum. Dokonce se stavi i obri mesity a maj specialni VIP vyhody na vsechno a evropani ztraci i zakladni prava nekde bejt, kdyz jdou na urad, protoze nejsou urpchlici (a tonjsem z decaku). Maj VIP ticket na vsechno a jsou vsude. Ani nenapocitam kolikrat se me nekdo pokusil okrast a jednou uspesne. Vzdycky tohlecto cosi. Cente si CR! Ale zpatky k tematu, kdyz si nabiju 15 euro kreditu (platnost jeden rok), dostanu k tomu 4GB dat zdarma na mesic a 4000 SMS na jakykoliv cisla, ktery jsou v Belgickej siti (coz me taky nakrklo, protoze zruseni roamingu postrada vyznam, kdyz je to stejne zvyhodneno jinak). A jeste mam 15 euro na volani.
  V Amsterdamu jsem mel Vodafone, mel jsem pristup na WiFinu skoro vsude (kod od studentu), takze jsem nevyuzival data. Ale platil jsem si balicek za pet euro. Mohl jsem v ramci Evropy mohl psat kamkoli a nebo volat. Omezeno na 75 min/sms, odecitano stejne. Coz mi stacilo (pro porovnani – velky pivo stoji kolem 6i euro).
  V Belgii se Vodafone jmenuje, myslim, Proximus. A vypada uplne jinak (fialovej).
  Takze, no. V CR jsem nejakej cas nebyl, ale pochybuju, ze tam je uz nekde zdarma 4 GB dat za nabiti kreditu, ale ostatni operatori v Belgii to maj na prd, musim podotknout. V CR moje komunikace s operatorem skoncila skoro u soudu za podvod, co si pamatuju. Presel jsem jinam a stejny… (Vodafone, a nejhorsi O2. Spolubydlici mel managerskou pozici v O2 a nedaval to a chtel vypadnout, kvuli tomu, jaka zumpa to je. Jo a mel dokonce nekonecny a neomezeny data). Jsem se na to… a odjel. A neresim je. Jejich podvod, ne muj.

 4. Já se pokouším od Vodafonu získat video pass na zkoušku, ale úspěšný jsem tedy nebyl.
  Mám v telefonu dvě simky. První s datovým tarifem 1.5G (nyní +1G), druhá s tarifem pouhých 50M (nyní +100M). K té první, přes kterou datuji, se Pass koupit nedá (nový, ale špatný tarif), ale prý si můžu objednat cosi jiného. K té druhé se koupit dá, tak stále každý den objednám Video pass, a vždy se dozvím, že dostanu SMS do 24 hodin. Nevím, kam ty SMS posílají, ale zatím nepřišla žádná.

 5. Největší bulš*t operátorů. Platíme za data dvakrát a za nemožně složitých podmínek .
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Ne každý to platí ! Kdo má všech pět pohromadě, tak to platit nebude !
  Bude využívat Wifi, nebo alternativní možnosti připojení !