
(00:40) Proběhla konference Security 2018 | (12:05) Levné čínské smartphony se zákeřným trojským koněm | (26:28) DVB-I bude jednotný standard pro televizní vysílání distribuované přes internet
Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (39 MB).
- Minulý díl Cnews FM: Top novinky z MWC 2018. Nejlepší mobily současnosti i budoucnosti
- Následující díl Cnews FM: Nutí nás násilí ve hrách vraždit v realitě?
Mimochodem, ty básně o tom neexistujícím malwaru jsou fakt poetické. DrWeb, jeho „objevitel“, to odvolal už před pár dny. Prostě tam malware není. Na druhou stranu, jsou tam utilitky, které posílají výrobci informace – jako dnes všude.
Ale asi se to dá nazvat malwarem v jiném smyslu – už to žije vlastním životem na serverech vašeho typu.
https://gizchina.cz/2018/03/09/leagoo-brani-svoji-cest-v-kauze-udajnych-virovych-infekci/
Pokud jsi ten clanek, co lnkujes, opravdu cetl, tak se to tyka pouze jednoho z uvedenych vyrobcu. Dale je tam uvedeno, ze i onen vyrobce po prvnim zverejneni lonskeho roku, provedl dodatecne upravy. Tudiz, tvoje tvrzeni o tom, ze na vsech tech telefonech (a ze jich byla pekna radka) zadny malware neni, je stejne zpochybnitelne, jako ze na nich je 🙂
Telefon by měl být tím nejzabezpečenějším a nejspolehlivějším zařízením co u sebe člověk má. Důležitost SmartPhonu bude časem ještě růst.
Dvoufázové ověření pomocí SMS bylo napadnutelné už před dvěma roky a vědělo se to. Proto tu máme dávno autentifikátory tedy generátory kódů. Není mi jasné proč dávno všechny banky na ně nepřešly.
Mnohé dnešní problémy jsou jen a pouze spjaté s byrokracií, ignorancí a neschopností.
Např. chyba prediktoru je hůře předvídatelná ale takový neznámý spustitelný program ne. Soubory mají být kontrolovány stejným způsobem jako firewall kontroluje sít.
Comodo to v roce 2008 dávno pochopilo ale bohužel teprve až dnes to začíná chápat celý svět.
Jako uživatelé bychom se měli více pídit a žádat po výrobcích vysvětlení nad chováním daného produktu a služby.