CnewsTV: Co do mikrovlnky rozhodně nedávejte [video]

0

Vítejte zpět u našeho pravidelného seriálu. 106. díl a s ním pět nových videí napříč internetem.

 

Co rozhodně do mikrovlnky nedávejte

Experti z Masarykovy univerzity vydali druhý díl seriálu Badatelna. Znovu si hrají s mikrovlnkou, tentokrát jdou záměrně porušit vše, co je zakázáno v návodu. Co mikrovlnka udělá se lžičkou, alobalem, žárovkou či zářivkou? A proč se to stane, na to dostanete odpověď ve videu. A ne, pokusy na zvířátkách neproběhly.

Havárie rakety Proton-M

Rusko chtělo na oběžnou dráhu vynést tři satelity navigačního systému Glonass. Jenže raketa Proton-M nad kosmodromem Bajkonur zavrávorala a během pár sekund se zřítila k zemi. Stejné rakety už kazašských ramp vyletěly téměř sedmdesátkrát, ve čtyřech případech byly úplně zničeny, v dalších čtyřech pak částečně.

Ledová tříšť za pár sekund

Pokud hledáte trik, kterým byste v létě ohromili přátele nebo rodinu, tohle stojí za vyzkoušení. Stačí strčit sycený nápoj na nějakých 200 minut do mrazáku. Nápoj pak ještě není zmrzlý, ale je „připravený“. Jen musíte reakci vyvolat otřesem a kapalina do pár sekund vytvoří ledové krystalky. Tvorba tříště ale vyžaduje hodně tréninku.

65 let s Hondou

Japonský výrobce v září oslaví 65. narozeniny. V úžasném videu ukazuje, co všechno od roku 1948 stačil vytvořit. Hondu všichni známe díky autům a motorkám. Už téměř 30 let ale firma vyvíjí také umělou inteligenci a roboty Asimo. K tomu vyrábí lodní motory, generátory nebo třeba chytré sekačky na trávu.

Debilní kecy psů

ViralBrothers zase řádí. Po debilních kecech na dovolené, od učitelek, matek, kluků i holek došlo i na zvířata. Psi toho sice moc nenamluví, ale slovník jejich emocí a chování je taktéž bohatý. Videa si dokonce všimly i zahraniční televize. Příště by ale Erik Meldik a Čeněk Stýblo měli udělat také debilní kecy koček, aby se vesmírné síly vyrovnaly.

Ohodnoťte tento článek!