Co bude dál? Velké balíky oprav pro Desítky přijdou v srpnu a na podzim

0

Od 29. července probíhá postupná distribuce Windows 10 na stávající počítače, přičemž do tohoto osudového data Microsoft pro sestavení 10240 vyprodukoval několik opravných balíčků. Od té doby je ticho po pěšině, byť od uvolnění systému uplynulo pouze několik dní. Patrně vás ale napadla otázka, co bude dál. Microsoft má totiž určitý plán, pokud jde o další vývoj Desítek.

Windows 10 build 10240

I když nás patrně nahodilé vydávání opravných balíků čeká, momentálně se firma chystá na vypuštění jednoho z objemnější souborů vylepšení. Podle The Verge dostanou Windows 10 svou velkou porci oprav začátkem srpna. K vydání by mohlo dojít dokonce už v tomto týdnu. Microsoft má pro tento balík jméno – Service Release 1. Pojem SR už v minulosti použil.

Ačkoli bere Windows 10 jako službu a Servisní balíčky zabil už dávno, jednotlivé verze je potřeba od sebe nějak odlišit, zejména s ohledem na firmy. (To je aspoň má domněnka.) U domácích uživatelů sice toto označení nebude vůbec důležité, ale určitou představu o vývoji produktu nám dává. Další velká dávka vylepšení by měla dorazit na podzim. Spekuluje se o říjnu.

 

V tomto období měly být Desítky vypuštěny původně. Lze předpokládat, že tento balík zahrne některé funkce, které firma slíbila, ale nestihla do července dodělat. Minimálně se dočkáme aplikací na psaní zpráv a telefonování, které budou integrované se Skypem, resp. Skype s nimi. Dále by se měl Edge dočkat očekávaných doplňků.

Podle The Verge Microsoft hodně řeší výdrž počítačů na akumulátor. Aktuálně se Desítky podle vedení firmy nachází zhruba na úrovni Windows 8.1 Update, nicméně Redmondští plánují věci zlepšit. Minimálně se nehodlají zhoršit. Stalo se ostatně tradicí, že novější verze operačního systému dává notebookům právě více života na cestách. Platilo to jak pro Windows, tak pro OS X.

Zdroj: The Verge

Co bude dál? Velké balíky oprav pro Desítky přijdou v srpnu a na podzim
Ohodnoťte tento článek!