Co bude s Windows RT? Jejich přirozeným teritoriem se zřejmě stanou phablety

0

Podle mnohých nemají Windows RT nárok na život a jejich existence je neopodstatněná. Výrobci tabletů a počítačů systém opouští. Intel ve svých nových procesorech dokázal srazit spotřebu tak, že již v podstatě není třeba se obracet na méně výkonné a úsporné procesory ARM. Osobní počítače a tablety si povedou dobře i na platformě x86. Na setkání finančních analytiků ale Terry Myerson naznačil, že budoucnost Windows RT leží na menších tabletech.

Co přesně Terry Myerson na adresu Windows RT řekl? „Windows RT was our first ARM tablet. And as phones extend into tablets, expect us to see many more ARM tablets, Windows ARM tablets in the future.“

Myerson vede nově vzniklou divizi operačních systémů. Podotkl, že telefony mají vynikající výdrž při běhu na akumulátor. S tím bychom si dovolili nesouhlasit, protože telefon při používání vybijete za několik málo hodin. Když vám avšak leží na stole, vydrží bez napojení na zdroj energie celé dny. Také díky zmíněným pokrokům na straně procesorů od Intelu se rozdíl mezi telefony a počítači či tablety každopádně smývá.

V dalších větách naznačil, že Windows RT budou fušovat do segmentu tzv. phabletů. To jsou zařízení velikostně na hraně mezi telefony a tablety. Úhlopříčka displeje se pohybuje kolem šesti palců. Od Microsoftu se v budoucnu nečeká nic menšího, než že sloučí desktopová Windows s Windows Phone.

 

Jeden systém bude pohánět telefony, tablety i osobní počítače. Již v současnosti obě větve systému sdílí jádro. Podstatné je, že i tento směr vývoje Myerson naznačil. Podle něj by Redmondský gigant ve vlastním zájmu měl mít jedno grafické rozhraní, jeden set přístupových API pro vývojáře a aplikace, které poběží na každém zařízení. Přijdou ale Windows RT na phablety dříve, než se sloučí s Windows Phone, nebo až poté?

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Philips 272P4QPJKEB sem už vyděl před pár dny zalistovaného na CZC za 14tisíc. Jde tak o nejlevnější monitor s 2560 × 1440. Navíc vzhledem k tomu, že jde o PLS tak nabízí alespoň parametrově bezkonkurenčně nízkou spotřebu a obrovský kontrast. 

    Mno to jsem zvědavý na testy.