Co Češi letos googlili nejvíce?

0

Značnou popularitu operačního systému Windows 7 i mezi českými uživateli dosvědčuje statistika Google Zeitgeist shrnující nejčastěji hledané výrazy za uplynulý rok. Tento termín se stal totiž skokanem roku a zaznamenal největší nárůst ze všech hledaných kombinací. Ani přesto to ale nestačilo, aby se objevil v první desítce absolutně nejhledanějších pojmů.

Další z méně pozitivních událostí, jež se projevila v hledaných dotazech, je ekonomická krize. V “top 10” skokanů se totiž umístil také výraz „úřad práce“, samotné slovo „práce“ je pak osmým nejhledanějším výrazem.

A protože se v ekonomické krizi ještě více projeví šetřivá povaha, narostl počet frází „sms zdarma“ a magické slovíčko „free“ (zdarma) se umístilo hned na druhém místě v seznamu Top 10. Nechybí i hledání různých internetových služeb, jako Aukro, mapy, jízdní řády, překladač, YouTube, vysílání, TV nebo ČSFD.

V celosvětovém měřítku se rozmístění termínů přece jenom trochu liší. Nejvíce lidi ovlivnila smrt Michaela Jacksona. Za ním se s nárůstem popularity umístila sociální síť Facebook a na čtvrtém místě i mikroblog Twitter.

Kompletní seznam všech grafů a statistik si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: Tisková zpráva

Co Češi letos googlili nejvíce?

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář