Co je HTML5? Výukové video pro začátečníky

0

Přiznávám, že nemám nejmenší tušení, proč byste měli babičce chtít vysvětlovat, co je to HTML5. Jedině, že by byla technicky nadaná a nebála se každé novinky. Možná je na počítače větší machr než její vlastní potomci. (Na svou obranu, toho jsem byl několikrát svědkem.) Možná s ní tedy můžete nadšeně diskutovat o novinkách v prohlížečích a o tom, který prohlížeč považujete za nejlepší. Následující video jí (místo vás) objasní, co že je to HTML5.

Tvůrci vás v něm nezatěžují technickými detaily, snaží se o obecné pochopení celé myšlenky a základních principů. Používají k tomu také vizuální pomůcky, obrazovými výjevy vás však nezahltí. Teď už stačí, abyste babičku naučili anglicky, pokud tento jazyk ještě neovládá.

Uznejte, že pokud chcete, aby si nezasvěcený člověk udělal představu o tom, co to HTML5 je a jak funguje (případně proč existuje), nemůžete provést nic moc lepšího, než mu pustit tohle video.

Zdroj: Opera News

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Reinstalace minulostí? Nemyslím si. Nepodceňujte BFU. Už Windows Vista / 7 má dost nástrojů a mechanismů jak poškozený systém opravit. Ale už mnohokrát jsem měl na stole počítač, který nedokázal nastartovat ani do té míry aby spustil tyto nástroje. A když už je spustil, tak velmi často stejně problém nevyřešily.
    Znám ale BFU, kterým počítač s XP běžel stále dobře i po 6 letech, ale já doporučil reinstalaci proto, aby se systém zbavil bordelu, kdesi hluboko v registrech a v souborech, kde to ani čističe neudělají a nutno přiznat že reinstalace po 6 letech přeci jen dodala pár desítek procent výkonu navíc.

  2. Hm… a k čemu je takový „reset“ dobrý?!
    Vždyť už dneska si lidé mohou na CDčko vypálit Darikův Boot and Nuke… a pak tam vložit DVDčko s Windowsem, a opět si ho nainstalovat, vždyť nynější instalace jsou v podstatě stejně o hlavně tom, že se na pevný disk „nasype“ předem připravený obraz, takže je to i hodně rychlé…

    Čili snad jediným „pokrokem“ bude to, že už ten obraz nebude někde na DVDčku, nýbrž si OS ukousne prostor z disku uloží tam ten instalační obraz?!