Co je lepší než Kinect? Dva Kinecty. (video)

0

Nedávno vytvořil Oliver Kreylos zajímavý program, který pomocí Kinectu zobrazil scénu v opravdovém 3D. Objekty na monitoru dostaly třetí rozměr a tím i možnost pohybu v prostoru. Ale když spojíte Kinecty dva, efekt je mnohem lepší a obraz přesnější. O možné synchronizaci více senzorů jsem básnil v minulém komentáři, Kreylos jakoby vyslyšel má slova.

K počítači připojil prozatím jen dva. Umístil je od sebe asi v 90° úhlu, pomocí šachovnice oba obrazy zkalibroval, aby senzory mířily na totéž místo. Výsledek je opravdu dobrý, protože Kinect pokryl nejen více prostoru, ale zároveň i doplnil mrtvá místa v záběru (nepřesná synchronizace RGB a IR kamery). Kreylosovi fandím, možná časem skombinuje i čtyři Kinect najednou, pak už by byl efekt skoro dokonalý. To už byste si mohli doma natočit vlastní Matrix.

A aby těch hrátek s Kinectem nebylo málo, další člověk oživil v emulátoru Super Maria a ovládal jej vlastním pohybem. Chodil, skákal i běhal. Sice by s tím všechny levely neprošel, ale nápad byl dobrý. Dokážu si představit, že Microsoft tyhle lidi na internetu vyhledává a pak s nimi bude řešit případnou spolupráci ať už pro Xbox, nebo PC. Sám se k ničemu nejspíš nerozhoupe, ale lidi sami ukazují, že to jde.

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář