Co je Windows Defender Hub? V podstatě jen čtečka s radami k zabezpečení

1

Ve Windows Storu se objevila nová aplikace od Microsoftu, která se nazývá Windows Defender Hub. Co je zač? Samotný Defender patrně znáte, jedná se antivirové řešení integrované přímo ve Windows 10. (Dostupné bylo již v předcházejícím Windows 8.) Shodou okolností si na něj nedávno stěžoval Eugene Kaspersky. K tomu se ale nyní vracet nebudeme, napsal jsem k tomu obsáhlý článek.

Základní ochrana od Microsoftu nepatří k nejlepším. Detekční schopnosti zaostávají za ostatními a podle nedávno provedeného testu dokonce zpomaluje počítač nejvíce z vysokého počtu testovaných produktů. Přesto neobtěžuje a jako základní ochrana leckomu dostačuje. Vždycky navíc platí, že nějaká ochrana je lepší než žádná. Defender se pak dočkal výraznějších vylepšení v rámci Windows 10 verze 1607.

Windows Defender Hub

Microsoft ovšem neskončil. Víme, že Windows Defender v další verzi Desítek nabídne přepracované prostředí a zřejmě rozsáhlejší dohled na zabezpečení systému. Jak do toho zapadá Windows Defender Hub? Ve verzi 1.1 nenabízí nic zajímavého. Jedná se v podstatě o čtečku zobrazující několik článků z webu Microsoftu, které se věnují základním radám a tipům ohledně zabezpečení počítače. Nechybí ani několik návodů na práci s Defenderem.

Budiž, začátečníci a začátečnice mohou takový vstupní prvek ocenit, pokud se v problematice neorientují. Dál ale moc neočekávejte, nejedná se o funkční rozšíření samotného antiviru. S výjimkou toho, že vám řekne, zda Defender vlastníte. Což je podivná formulace, protože Defender je přítomný v každé instalaci Windows 10.

Windows Defender Hub

Kdybych si měl tipnout, řekl bych, že bude v další verzi Windows tato aplikace integrovaná jako základní výbava. Aktuálně mi připomíná aplikaci Získat Office, jež mimochodem bude ve Windows 10 v1703 předělána a bude užitečnější. Windows Defender Hub je k dispozici pro počítače s Windows 10 v1507 a novějším.

via Windows 10 Forums

Co je Windows Defender Hub? V podstatě jen čtečka s radami k zabezpečení

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář