Co na hodinky 7: Swarm, kalkulačka, Evernote a dvojice ciferníků

0

Swarm

Swarm uživatelé Foursquare znají velmi dobře. Před zhruba rokem a půl vzbudil velké emoce, když se hlavní funkce ze známého Foursquare (ohlašování) přesunulo pod Swarm a Foursquare zůstaly recenze, tipy a rady, kterých byla cestovatelská síť plná.

Ještě do nedávna však chyběla nativní aplikace pro chytré hodinky a jako jedna z alternativ se jevila třeba aplikace od českého vývojáře Davida Vávry. V minulém týdnu jsme se ale dočkali oficiálního klienta, který umí vše, co bychom od něj na hodinkách očekávali.

Krom jednoduchého ohlášení funguje i přidání nálepky nebo krátkého komentáře hlasem. Klient je pochopitelně k dispozici zdarma a stačí mít v mobilu nainstalovanou aplikaci, která se při připojených hodinkách automaticky aktivuje i na vašem zápěstí.

Co na hodinky 7

Google Play

Evernote

Evernote je jednou z nejpoužívanějších aplikací pro správu poznámek a obzvlášť oblíbený mezi zákazníky z byznysu. Podle toho jsou nastaveny i ceny, kdy základní funkce jsou k dispozici zdarma, všechny pokročilejší včetně chatu jsou ale součástí placené verze.

Aplikaci pro hodinky si ale může vyzkoušet zdarma, pokud tedy máte na zápěstí chytré hodinky. Klient ale pochází z raných dob platformy Android Wear a bohužel to na ni jde dost zásadně poznat. Pokud si totiž Evernote na hodinkách aktivujete, začne vám nesmyslně posílat do Chytrých karet poznámky, které by se vám podle algoritmů mohly hodit.

Jestli Evernote používáte a nechce se vám přecházet a zároveň vlastníte chytré hodinky s Android Wear, asi jinou možnost nemáte. Snad však společnost na hodinkové aplikaci ještě zapracuje a více ji připodobní třeba konkurenci v podobě Keep, která funguje i vypadá skvěle.

Co na hodinky 7

Google Play

Calculator for Android Wear

Dnešní poslední aplikací je Calculator for Android Wear. Jde o jednoduchou kalkulačku přímo na vašem zápěstí, díky čemuž můžete spočítat i složitější příklady bez nutnosti vytahovat z kapsy smartphone. Kalkulačka si dokonce poradí i se závorkami či goniometrickými funkcemi. I tato aplikace je k dispozici zdarma a stačí ji stáhnout z Obchodu Play.

Co na hodinky 7

Google Play

Lighthouse watchface by Neroya

Jestli jste fanoušci plochého designu, určitě by se vám mohl líbit ciferník Lighthouse watchface by Neroya, který sice nepatří k nejlevnějším, na druhou stranu však nechybí líbivé animace či přizpůsobování na základě denní doby. Ciferník opět najdete na Google Play za necelých 40 korun.

Co na hodinky 7

Google Play

Skymaster Pilot Watch Face

Poslední tipem je ciferník Skymaster Pilot Watch Face. Vývojáři deklarují, že je přímo určený pro piloty, určitě jej však ocení i lidé milující eleganci. Na druhou stranu cena je přijatelná a pohybuje se těsně pod třiceti korunami. I tento ciferník najdete na Google Play.

Co na hodinky 7

Google Play

Ohodnoťte tento článek!